pondělí 16. srpna 2010

Mé vlasy...

...nejlépe vystihují tato slova: hnědé, dlouhé, barvené, náchylné ke třepení a v poslední době spadají i do kategorie velice namáhané.
Díky těhotenství jsou zároveň mnohem víc náchylnější k zacuchávání a lámání, což normálně nemívám, takže doufám, že to rychle přejde. Myju si je většinou ob den, protože jinak mají sklony dělat uzlíky atd. a většinou měním po dvou měsících jak šampon, tak balzám, protože mé vlasy si zvyknou a pak se zase začnou třepit atd.

Nyní používám jako základ Gliss Kur Shimmer Brown&kondicionér. Nejen že mým vlasům dělá náramně dobře, ale i krásně voní, což mám ráda. K němu ob jedno mytí používám Balea Repair Balzám na vlasy. GK střídám s Balea Professional pro rovné vlasy.
Na noc si dávám poměrně pravidelně Balea P. Repair nacht Kur. Jednou za čas si na vlasy dám masku v pytlíčku z Repair řady Balea. Na obě tyhle záležitosti nedám dopustit. Noční kůra mi vlasy dala fakt krásně dohromady, když už jsem měla pocit, že ostříhat se na krátko bude asi
jediná varianta.
Doteď jsem si dávala po každém mytí Gliss Kur Oil Nutritive expres balzám, ale měla jsem pocit,
že se mi po něm víc mastí vlasy(i když jsem ho nanášela v zásadě jen na konečky), takže jsem ho

vynechala. Myslím si, že je to změnou v těhotenství, takže možná přijde na řadu někdy v zimě :))
Co se značky Gliss Kur týče, tak střídám řadu Oil Nutritive, Shimmer Brown, Total Repair 19 a naposledy jsem zkoušela Shea Cashmire(efekt byl podobný jako u Oil Nutritive).Když je na mých vlasech znát, že je to s nimi horší, nasadím Total Repair 19 a většinou si kupuju ještě SOS masku a ze stejné řady i masku proti lámavosti vlasů. Pokud nezabere dostatečně ani to, ak si pořídím ještě okamžitou regenerační kůru a udělám si zábal s olivovým olejem(všichni jistě znají, takže nemusím ani fotit, ani popisovat o co kráčí).Většinou mi ale perfektně zabere SOS maska a vlasy jsou zase v klídku.

Ke kadeřnici jsem nezavítala již několik let(když nepočítám svatební účes), protože se mě vždycky snažila přemluvit na něco co mě vůbec nezajímalo, nebo mě ostříhala úplně jinak než jsem si představovala. Stříhala jsem se sama doma(jednou dokonce i ofinu a už to nikdy..NIKDY neudělám-rozhodně ne doma:-))). Teď jsem se ale rozhodla, že se stříhat nechám(asi jen konečky) a budu doufat, že to dopadne dobře a mé vlasy nebudou o 20 cm kratší. V současné době si vlasy ani nebarvím, protože mi barva vůbec nedrží a efekt je nulový.Jediné co z šamponů atd. nepoužívám nikdy je značka Fructis(jakýkoliv). Mám pocit, že je to jediný šampon, který mé vlasy ještě mnohem víc zacuchá...
Naopak ale od Fructis používám(velice málo přes léto prakticky vůbec) lak na vlasy a ten nejen že krásně voní, ale nelepí mi vlasy jako všechny laky.

Hřebeny mám dva. Jeden je klasika Gliss Kur a ten druhý je Great Lengths z kadeřnického studia Yes VIP(Korunní 53). Ostatní mi nevyhovují.


Fénuji jen pokud je to opravdu nutné a když si dělám na hlavě něco složitějšího, tak používám kulmofén a občas i klasickou kulmu(přibližně jednou ročně).


Tolik o mých vlasech :-)
2 komentáře:

  1. ten lak na vlasy mám taky a jako je dobrej, ale když ho nastříkávam, tak musim zadržet dech a hned po nastříkání ještě se zadrženým dechem opustit místnost...jakmile se toho trošilinku nadejcham, tak to cítim v puse a v krku celej den a je mi z toho špatně XDDDD

    OdpovědětVymazat
  2. To mám taky, ale u všech laků na vlasy :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)