úterý 16. listopadu 2010

Návštěva porodnice

V pondělí jsem šla na první kontrolu do porodnice. Byla jsem z toho samozřejmě trochu ve stresu, protože nějak ty doktory a tak dále, zrovna nejlíp neprožívám. Ale stresovat jsem se naštěstí začala až chvilku před odchodem a pro ten případ jsem měla v tašce Piknik. Sladké uklidňuje prostě:)
Sestřička nás poslala do čekárny, že na monitoru teď někdo je, ale že hned potom pro nás dojde atd atd. V čekárně bylo úplně čerstvě narozený miminko s maminkou-přišla za nima návštěva. Trochu mě to dojímalo, za chvilku budu mít něco podobnýho v ohrádce taky:D
Paní z monitoru odešla a asi dalších 30 minut se nic nekonalo(krom toho, že mi z toho Pikniku jaksi zaskočilo a začala jsem se dusit, dávit, kašlat, takže jsem vypadala jako tuberák, co se snaží budit cizí miminka:)))
Když se pořád nic nedělo, tak se muž sebral a šel to popohnat. Za chvilku přiběhla sestra, provedla nás oddělením, předvedla nám pokoje+nadstandartní pokoje, řekla nám co a jak u porodu, ukázala nám porodní sály...no prostě úplně všechno. Otázky k porodnici jsem neměla, takže se šlo na věc.
Usadila jsem se do křesílka, sestřička mě opásala a začala kontrolovat srdíčko.
Na to bylo třeba, aby dítě bylo vzhůru, takže to samozřejmě téměř komplet prospal. Jindy se snažím prokopnout mi břicho co to jde, ale tentokrát se nenamáhal a dával nám dost jasně najevo, co si asi myslí o tom všem:))) Lechtali jsme ho, chytali za nožičky, tleskali a vůbec všechno a NIC se nekonalo samozřejmě. Naštěstí si mě tam nenechali, z čehož jsem měla obavu největší, protože jsem chtěla ještě do kina a taky koupit povlečení s lištičkou do postýlky(fakt:-))). Dneska ráno jsem si očichala dokonce i dětský olejíčky a další věci, které jsme koupili v neděli. Obávám se, že dlouho nevydržím :D
Aktivitu přes dopoledne jsem už nadobro vzdala, jen polehávám, čtu si. K životu se probudím většinou až okolo druhé odpoledne. Nikdo už po mě nemůže chtít ve 38 týdnu víc :)
Jinak porodnice, pokoje a vůbec všechno se mi líbí. Vypadalo to tam docela klidně, hezky(na nemocnici teda určitě ano). Trochu mě děsí, že nebudu moct jíst...to bude pro moje tělo určitě obrovský šok :D
Zároveň myslím na kamarádku, která čeká dvojčata a celou dobu těhotenství se vzájemně podporujeme, dodáváme si optimismu a předáváme rady našich doktorů a tak. TP jsme měly úplně nastejno. Ve středu nastupuje do nemocnice na plánovaný císařský řez s holčičkama, tak jí moc držím palce, že to opravdu do středy vydrží a neporodí dřív :)) Alespoň ví, kdy to bude... já zatím čekám, popíjím čaj z maliníku a doufám, že to proběhne
v klidu. I když-proběhlo u mě někdy něco v klidu? :D


Večeře po nákupu liščího povlečení :DJaniny nohy v porodnici:D Zbytek je otřesně nepublikovatelný:)))Nejaktuálnější foto:Janina 38 tt, zoufalý výraz, nejlepší boty na světě a tak :)))

8 komentářů:

 1. malej na monitoru taky pospával, až jsme jednou chytli monitor vedle jehličkový tiskárny a to byl vzhůru okamžitě :-))
  jinak s Ta mám toliko společnýho, že tu bydlim ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. A rodila jsi v Ta? Nějak mi to vypadlo, nebo jsem to přehlídla...

  OdpovědětVymazat
 3. :) Porodit v klidu asi dost dobře nejde, ale moc ti přeju ať je všechno v pořádku a hladký průběh!!! A toho že nebudeš moct jíst se neboj, na jídlo určitě nebudeš mít ani pomyšlení (případně zobneš hroznový cukr) ;) Moc na tebe myslím a držím všechny pěsti!!! Lindt

  OdpovědětVymazat
 4. Lindt, děkuju, děkuju, děkuju :) Tvých rad si obzvlášť vážím, je to fajn přečíst nebo poslechnout si něco uklidňujícího:) Až budeme doma a trochu se to všechno uklidní, tak se musíme potkat i s Liduškou :)

  OdpovědětVymazat
 5. S těhotenstvím opravdu zkušenosti nemám (ehm... 16 let je vážně brzo), ale přeju hladký průběh a hlavně krásné zdravé miminko :) A hrozně se mi líbíš na poslední fotce, to bříško ti podle mě děsně sluší :)

  OdpovědětVymazat
 6. Noovo:
  To je fajn, že sis to všechno prohlídla, a že se tam cítíš dobře. Ono hlavně o tohle jde, pak to člověk bere úplně jinak ten porod, i když teda je to prej rychlá akce pak. Tak ať se o tebe dobře starají a celé to dobře dopadne:)

  OdpovědětVymazat
 7. Claire, děkuji. Snad to bude všechno přesně tak, jak má :))

  OdpovědětVymazat
 8. Noovo, beru to tak, že to prostě musí dopadnout dobře:) Hlavně se zbytečně dopředu nestresovat :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)