úterý 16. srpna 2011

(Divno)vztahy

Už několikrát, naprosto náhodně jsem se dozvěděla od muže, že někdo z jeho známých, kamarádů...podváděli/podvádějí, svoje partnery, udržovali několik vztahů a další podobné věci. 
Neumím si něco takového představit. V životě jsem to měla vždycky tak, že jsem s někým byla, nebo
jsem s ním být už nemohla/nechtěla a proto jsem to ukončila. Rozhodně nechci tvrdit, že jsem ze všech
nejsvatější, spíš si připadám, že jsem nejnaivnější v tomhle všem, protože z každé strany je to něco ve smyslu 
"ale to bylo jen když spolu chodili, protože pak se vzali a on už nikoho neměl..." nebo třeba "to je už dávno, ale když jeho přítelkyně byla pryč, tak ten a ten  měl něco s tou a tou kamarádkou..." a nebo ještě líp "ale on jí asi taky podvedl" Cože?!
A já jsem prostě vždycky naprosto naivně překvapená, že tohle se děje, že to tak funguje.
Jsem přesvědčena, že můj muž je normální a v tomhle mu naprosto věřím(to jen aby nedošlo k nějakým dohadům) a že tohle všechno tak úplně v pořádku není. 
Sama jsem byla jen jednou v roli podváděné blbky byla a když to prasklo, bylo to jedno z mých nejstrašnějších období, měla jsem najednou -10kg..bylo to zlý.  
Já nevím prostě proč bych si hrát na vztah s někým, koho podvádím, nebo s někým takhle mít dítě třeba. Prostě to naprosto naivně nevím!
Jsem málo dospělá, že tomuhle nerozumím?

20 komentářů:

 1. Taky to nechápu. A rozhodně bych s tím člověkem nemohla už zůstat. Taky jsem si něco podobnýho prožila a ta důvěra už potom není. A proč bych měla být s někým, komu nevěřím? To je přece vztah o ničem...Myslím že nejsme naivní. Jen ten svět je zkaženej...

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, to jsme asi málo dospělí obě dvě. Já tomuhle nerozumím, i když jsem teda zrovna byla v situaci, kdy jsem o té druhé věděla a doteď za to ze sebe bliju... Každopádně těmhle výmluvám vážně nerozumím a neuznávám to, protože to je hnus. A kór teď, když jsem se dozvěděla od jedné zadané kamarádky, že by neměla problém se (jen z pomsty!!!) vyspat se ženáčem a ještě si to u mě snažila obhajovat slovy "ale on mě ten můj kdysi dávno taky podvedl." Nerozumím, nechápu, neuznávám to.

  OdpovědětVymazat
 3. NAPROSTO s tebou souhlasím. Štve mě ,že už to každý bere jako běžnou věc a nic, nad čím by se měl člověk pozastavit a poklepat na čelo.

  Erakis

  OdpovědětVymazat
 4. každý to bere jinak no, to je o člověku. já jsem schopná milovat přítele hrozně moc, žít s ním, sdílet věci, ale příroda semnou dělá hrozný kusy a jako sex s jiným (někdo má prostě fakt potřebu, podle mě za to ani nemůže)... tady u mě platí co oči nevidí, srdce nebolí prostě.

  ale úplně chápu i druhou stranu, že to někomu VADÍ a je to pro něj nepochopitelný, fakt chápu a dokážu se vžít!

  normální to asi není, ale když ti příroda nadělí jinak, tak je to těžší :) takový. celý.

  OdpovědětVymazat
 5. Podle mě jenom... občas jsou ty věci prostě složitější. Pár lidem okolo mě se to stalo a některé chápu. Sama to mám ale stejně jako ty - teda přiznám máslo na hlavě, že jsem poslala Lvíčkovi virtuální ":*" ještě když jsem byla s exem. Byl to z mé strany spíš záchvěv náklonnosti než cokoli jiného, kdyby to mělo jít dál, skončila bych to... ale shodou okolností mě ex na internetu šmíroval, přečetl si to a skončil to sám dřív :D

  OdpovědětVymazat
 6. spíš nechápu, že se tím někdo chlubí a říká, na plurku vám to třeba řeknu, co vím a nevím, ale nikdy bych o tom nemluvila někde tady mezi kamarádama, když už se to děje, tak by se o tom nemělo asi mluvit. potřeba byla vyřešena a dál ticho - nějaký vykřikování všem a hlavně těm, co by je to bolelo, to už zas moc nechápu, to pak není o potřebě sexu, ale nějakým machrování a ubližování.. no.

  OdpovědětVymazat
 7. Já chápu, že se to někdy může stát, to jo, ale zrovna ty případy co jsi tady vypsala nechápu. A když, tak ybch chtěla, aby se mi ten partner k tomu přiznal a ne, aby to všichni kolem věděli a já byla za krávu.

  Erakis

  OdpovědětVymazat
 8. Pajak: ztráta důvěry je něco, přes co já osobně jsem se nikdy neuměla přenést, co jsem nemohla přejít se slovy "stalo se"
  Třeba to s postupujícím věkem bude úplně jinak, ale zatím takhle. Neumím to chápat...

  OdpovědětVymazat
 9. pod tohle bych se klidne mohla podepsat, vcetne toho zaveru. smutne, jak je pro nekoho jednoduche najit si "zabavu" mimo sve standartni utociste. snad je to uz za nama, naivne doufam, protoze kdyz se ted v okoli rodi deti a poradaji svatby, uz predem se bojim, kdy to vsechno bude krachovat. snad se pletu :)

  OdpovědětVymazat
 10. Leni: jak jsem psala, taky jsem nebyla dřív naprosto svatá a udělala jsem věc, za kterou bych si zpětně nafackovala, protože jsem se snažila o někoho, kdo měl rodinu, vztah a já jsem to narušila. Tehdy mě snad možná maličko(ale fakt jen nepatrně omlouvalo to, že jsem byla hodně mladá holka). Je to ale něco jiného než kdyby mi můj muž odjel na víkend a já se vyspala s prvním, kdo mi přeběhne přes cestu, prostě proto, že to je "normální" a pak si zase hrála na spořádanou partnerku..Já prostě uznávám, že vztah nemusím pořád perfektně fungovat, může skončit...ale neuznávám nevěry jako takové..

  OdpovědětVymazat
 11. Erakis: přesně! Já taky chápu, že se to stát asi může, protože nikdo z nás není stroj, ale tohle už je moc a pro mě to vždycky moc bude...

  OdpovědětVymazat
 12. Nat: jenže ty jsi úplně jinej případ že jo, Tebe tak nějak umím chápat, Ty máš prostě ten a ten problém, tak si ho řešíš, jestli jsem to pochopila, tak vztah máte volnej a svým způsobem hezkej...tam to prostě beru..

  OdpovědětVymazat
 13. Quanti: Ale věděla jsi že to ukončíš, nebo by jsi vedla dva vztahy a prakticky oba podváděla? Já prostě nerozumím tomu modelu "mám přítelkyni, žijeme spolu, chceme se vzít, plánujeme budoucnost a opustit jí nechci, na chvilku odjede, tak jí podvedu, přece o nic nejde, kámoši přece budou mlčet..." a tak..to je peklo prostě..

  OdpovědětVymazat
 14. Simsalabim: mě přijde, že to všichni kolem berou jako normální věc a já jediná stojím a koukám, protože to jako normální věc neberu. Jestli je to za náma netuším, můžeme v tom doufat:-)

  OdpovědětVymazat
 15. jaaaa neviem... na jednej strane by som podvádzať asi nedokázala, na druhej strane chápem, že niektorí ľudia majú lásku a sex ako dve rôzne veci...

  OdpovědětVymazat
 16. TAk já se v tomhle taky nevyznám a mám taky pár případů v okolí, prostě jako jsou spolu tak jaký podvádění a žití dvojího života?

  OdpovědětVymazat
 17. Jani: kdybych měla jasno, že si chci něco začít, tak bych ten druhej udržovat nedokázala. Ale není to tak, že bych byla hypersuperčestná a chtěla odsuzovat lidi, co do toho spadnou a mají v tom třeba zmatek, to je čistě tím, že neumím lhát, aspoň ne v takových věcech.

  OdpovědětVymazat
 18. Podle mě to normální není, tvářit se, že mají spokojený vztah a prostě pak vyhledávat / udržovat ještě něco jinýho. Možná bych ještě pochopila jednorázovej úlet, což sice není nic moc, ale prostě je to pořád něco jinýho, než delší dobu / opakovaně mít víc partnerů a skrývat to. Chápu, že existují lidi, co mají volnej vztah a jsou prostě domluvení a nevadí jim to, ale asi nic pro mě. Potřebuju mít 100% důvěru, nedokázala bych se takhle dělit.

  OdpovědětVymazat
 19. Quanti, jasně že občas se to stane, nikdo nejsme neomylnej. Jen si prostě myslím, že by se nemělo dít něco v tom smyslu že člověk ví, že má doma někoho, kdo na něj čeká, má ho rád a on ho vědomě podvede s myšlenkou, že o nic nejde a hraje se na spokojenou šťastnou rodinu..z toho je mi fakt špatně:(

  OdpovědětVymazat
 20. Cassidy, mám to stejně, taky potřebuju 100% důvěru, jinak to pro mě znamená konec vztahu. Já si neumím představit, že by se mi něco takového stalo. Nejhorší by bylo to ponížení, že všichni všechno věděli a já jsem včas nepochopila narážky atd. Uf, pevně doufám, že tohle mě velikým obloukem mine...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)