pondělí 15. srpna 2011

Výlet

 V pátek jsem sbalila oběma dětem tašky a odpoledne jsme se vydali na jih s tím, že v neděli pojedeme domů sami dva....a stalo se :-)
Před obědem jsme se rozloučili, Mládě se smálo a mávalo mi(a já jsem věděla, že stýskat se mi určitě bude), starší kluci si hráli s dinosaurama, takže je nic dalšího nebralo, a vydali jsme se na výlet. Původní plán byl Písek, ale nakonec to byl mnohem delší výlet, než bylo v plánu.
Dojeli jsme postupně až do Vimperka...celá ta cesta a vůbec Vimperk je pro mě hodně důležitý místo. Strávila jsem tam celé dětství na chalupě nad městem, letní prázdniny, víkendy. Oblíbenější místo dlouho neexistovalo.
Takže jsem celou cestu pořád něco říkala, co kde budeme míjet, kde je jaká zastávka, co jsem měla nejraději, na co jsem se po cestě jako malá těšila. Myslím, že muž je velmi odolný, když tyhle sentimentální věci přežil:-)
Nejela jsem tuhle trasu skoro deset let a přesto jsem si pamatovala každou blbinu...A cítila jsem se hrozně dobře, jako když se vracím někam, kam patřím(což už dávno není pravda, můžu si to tak maximálně myslet)
Když jsme pak byli na místě u toho domu...nebrečela jsem. Jen mi to bylo líto...ale bylo tam krásně....tak krásně, že se tam určitě ještě musím vrátit:-)
A úplně poprvé v životě jsem si dala na náměstí ve Vimperku kafe se svým mužem, pivo k obědu a hlavně Hořickou trubičku v cukrárně U Supa. Pamatuju si jí od dětství, pořád vypadá stejně a pořád tam obsluhuje ten stejný pán. A vypadá úplně stejně, jako když jsem tam přišla poprvé. Pevně doufám, že si tam pro něco dobrého jednou dojde i Kryštůfek...A když budete chtít, tak vám ten pán bude vyprávět historku, jak se dostala Hořická trubička na Šumavu:-)

Nejmenší z nás potřebuje nejvíc oblečení :-))


U babičky na zahradě

Mám boty a sedím! 
Dinosauří doupě:-)))


Zastávka u Podolského mostu

V Písku na nábřeží bylo několik soch...z písku...

Kamenný most 

Čtenář

Vždycky když jsme jezdili kolem v autě, tak mi tyhle domy připomínaly vlak:-) 
Oběd v Šumavském Pivovaru.Vimperk

U SupaJe třeba omluvit můj výraz na většině fotek:-))))


Zevlák ve Vimperku :-))))

Spokojený muž(v pivovaru si koupil ještě jednu lahvičku domů:-))
Náměstí, které je z kopce:-)Zámek...já jsem tam byla už mnohokrát, ale příště tam půjdeme společně:-)
"jako malá jsem tady běhala a sbírala kobylky do skleniček...." :-)))

A jinak? Včera večer jsme si dali s mužem nezávazné rande ve městě, kávu, procházku a koupání těsně před bouřkou. Bylo to zvláštní, pořád jsem měla chuť, opírat se o kočárek :-))

7 komentářů:

 1. "...sbírala kobylky do skleniček.." :)))) a jinak moc příjemný fotky!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to znám tyhle vzpomínací výlety. S Kubou je taky podnikáme a říkáme si co kde jsme zažili, mám to ráda:)

  OdpovědětVymazat
 3. Aravis, to byla moje nejoblíbenější zábava, chvilku jsem je měla ve skleničce a pak jsem je zase pustila na louku:-)) Hned má druhá zábava byla ta, že jsem si hrála se psem na princezny:-)))

  OdpovědětVymazat
 4. Mord-ecay, jo já to mám taky moc ráda! A nejlepší jsou ty úplně spontánní nápady a výlety-to mám nejradši :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc krásné fotky a hlavně pěkné místo. To jsi musela mít krásné dětství, protože já to tam také miluju. Taky jsme si na toto léto vybrali tady http://www.topsleva.cz/pobyty/sumava ubytování v blízkosti Vimperku a půjdeme tam na výlet:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)