sobota 15. října 2011

Výletní

Vydali jsme se do Kolína na Památník medvědů, Kostnice a Kutné Hory...
V Kolíně jsme zjistili, že pamětní kámen medvědů z pohádky Potkali se u Kolína, má jednu výraznou chybu. 
Totiž...chybí tam Ti medvědi, někdo si je nejspíš odnesl domů....bylo mi to hrozně líto, těšila jsem se, protože jde o mé oblíbené pohádky. Jsou tam tedy jen dva kameny "malej a velkej" a v jednom je díra, kde byl reliéf. Je tam fotka, ale...Škoda..velká škoda.
Kostnice byla velmi rychlá návštěva. S mužem jsme tam byli a když jsme se rozhodovali, kdo půjde znovu na kosti a kdo bude krmit Mládě, šla jsem já:-)))
Mám trochu pocit, že to dítko trochu vyděsilo...přeci jen lebky všude kolem...asi mu to neudělalo moc dobře, ale chtěl tam a viděl...Má to tam zvláštní atmosféru, neumím vlastně ani popsat, jak zvláště se tam člověk dokáže cítit. Velmi zajímavé.
Procházka podzimní Kutnou Horou byla krása...tedy...já jsem byla nadšená i když mi v závěru byla trochu zima(ta příjemná podzimní s chutí na horkej čaj), užívala jsem si spadané listí, výbornou palačinku(po hrozně dlouhé době jsem HNED věděla co si dám a ještě jsem si naporoučela zmrzlinu navíc:-)
Mládě se pak začalo rozčilovat, v autě jsme zapomněli dudlík a měl na hlavě čepici a to náš maličký chlapeček hodně nerad. Nevím, co budeme dělat v zimě. Cestou jsme si náhodně koupili dvě dýně. Z jedné bude(překvapivě) polévka a druhou vydlabeme. Snad se podaří :-)
Když jsme si dávali palačinky, tak jsem si všimla, že nabízejí pomerančovo-mrkvovo-zázvorový fresh. Nedala jsem si ho, ale určitě vyzkouším doma. Mohlo by to být opravdu zajímavé...
2 komentáře:

  1. ja tiež neviem, či sa mi tam páčilo alebo nie... každopádne to bolo zaujímavé, ale domov by som si ako dekoráciu vybrala niečo iné ako lebky :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)