pátek 2. prosince 2011

Mládě začalo samostatně snídat i večeřet. Není to tak dlouho, co jsme mu museli při pití asistovat, držet lahvičku. Dneska už nechce. Ráno dostane mlíčko(které mu připraví muž, protože vstávají úplně stejně:-)sám ho vypije a já mám zase o trochu víc času(většinou to využívám k pozvolnému probouzení, takže mě opouští budíček leknutím, kdy se začne dožadovat pozornosti hned hned a hned...)


Svačina občas probíhá dost netradičně:-)) Buď si bere s sebou medvídka, lžíci na saláty a nebo si třeba navleče čepici, kterou na ven samozřejmě nechce ani vidět, křičí, vzteká se a v kočáru si jí ihned sundává. K jídlu mu evidentně vůbec nevadí :-) 
 


Kryštof dostal k narozeninám od prababičky autíčko a pořád s ním machruje. Zatím je ve fázi občasného popojíždění, ale mnohem raději se nechává vozit. Myslím, že je to lenoch a ve skutečnosti by to krásně zvládl sám. Ale proč nevyužít rodiče?:-)

Vaření s maminkou...doprovázené bušením dvou vařeček do jídelní stoličky. Proč ne...Sítko je nástroj doprovodný, Mládě si ho většinou dá před pusu a prská, vydává různé zvuky, směje se tomu a následně zase začne s "paličkama" :-)) Zvykla jsem si a vlastně už mě při vaření/pečení nic nerozhází. Občas ale asistuje jen tak, baví ho dívat se co přesně děláme, často mě odstrkuje, aby viděl co se děje na lince:-)
 

V úterý jsme se byli podívat na stromeček, dali jsme si hezkou vánoční procházku, svařák, nakoukla jsem jen oknem do Dětské dílny(příští rok vyzkoušíme) a pak jsme se šli podívat na zvířátka. Nejšťastnější z poníka, oslíka, oveček a kůzlátek jsem byla samozřejmě já, Kryštofa bral mnohem víc svítící strom:-) Jako bonus se nový fusak opravdu osvědčil..
Novinka je i to, že letos jsem poprvé dělala do společné domácnosti věnec na dveře. Úplně poprvé na dveře domu...a poprvé se bojím, že mi ho strhnou a sežerou psi...Jehličí jsem zvažovala, ale nakonec vynechala, protože to nějak s ním neumím udělat tak, aby se mi to s ním líbilo. A mít věnec jen proto, že všichni kolem mají taky s jehličím se mi nechtělo ani trochu, tak jsem si to udělala po svém(jako vždycky:-)

Čištění zoubků započalo. Zatím není problém, akorát Kryštof má pocit, že když si zuby čístím já svým kartáčkem, tak mi ho může vzít a čistit si s ním taky:-))) Jinak to jde, nechala jsem ho, ať si kartáček sám chytne a vyzkouší to a pak si nechal všechny čtyři tesáky vyčistit...Doufám, že takhle v klidu to půjde i nadále a nebude na mě prskat.

4 komentáře:

 1. jééé, boží prcek :))

  zvu tě k sobě na GIVEAWAY :)

  http://bombaboom.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 2. krásny zimný fusak!!!! a tá posledná fotka:))

  OdpovědětVymazat
 3. jezis on je fakt bozi, ten vas synator :)) takovy sikovny!!! super report, za pul roku jsem zvedava, jak na tom budeme my :)) a ten venec mas teda paradne originalni ,))

  OdpovědětVymazat
 4. a než se rozkoukáš ze samostatného snídání, tak samostatně ráno vyskočí z postýlky a bude si nárokovat tu tvou, kočárek bude chtít vozit sám a bude Ti předkládat své rozumy :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)