pátek 2. prosince 2011

Rozsvěcení stromečku

Tak už i u nás je rozsvícen stromeček. Jsem z toho trochu překvapená, ačkoliv jsem sama nevěděla, co přesně od takové slávy čekat. Na podobné akce totiž moc často nechodím, ale letos jsem pod návalem jakési dojemné vánoční atmosféry rozhodla, že tedy půjdeme a uvidíme. No...Viděli jsme!
Začátek byl ohlášen na půl pátou. Přišli jsme téměř přesně. Náměstí bylo z větší části zaplněno lidmi, stánky s blikajícíma rohama(uznávám že představa Kryštofa v kočáru s rohama mě poměrně bavila), klobásy a neuvěřitelně strašně moc dlouhá fronta na svařené víno. Přicházelo k nám procesí andělů na chůdách. Byli sice v bílém, ale stejně mi připomínali spíše než krásné andílky, postavu z filmu Mothman(Proroctví z temnot). Ještě než jsem stihla říct nahlas, že bychom snad měli jít, protože by z toho Mládě mohlo mít trauma, začaly okolo cizí děti kňourat, že se bojí.
Následovalo dlouhé, opravdu hodně dlouhé představení, kterému nebylo rozumět ani přes mikrofon. Slova, která jsem pochytila bylo asi stokrát "aleluja" a něco o tom, že náš pán nás celý rok sleduje...dejme tomu. Byla nám zima. Lidi z prvních řad, kteří tam čekali na obří kulturní zážitek, odcházeli, najednou už nebylo tak narváno, jak se zdálo na začátku. Pořád jsem si říkala, že když už tady čekáme tak dlouho, tak už to do toho rozsvícení zvládneme. Několikrát jsem zoufale muži pošeptala, jestli už to sakra nechtějí podpálit(nějak mám pocit, že stromky se zapalují, nikoli rozsvěcí:-)))
A pak....pak začali obří andělé odpočítávat. Pouliční osvětlení zhaslo...8,7,6,5,4,3,2,1.....TAKOVEJ OBROVSKEJ OŠKLIVEJ MODREJ LESKLEJ KÝČ, něco co se nosilo, ještě snad když jsem Vánoce slavila s rodičema(oběma-a to je sakra dávno)...jedno velké ach jo! Chtěla bych vidět experta, co to vybíral, protože je to opravdu....nečekaně šílené. Dodám asi i fotku, v tom šoku jsem nedokázala nic víc než propuknout v dlouhý smích a odejít. Celé náměstí áchalo nad tou krásou. Muž to nekomentoval. Na rozsvěcení taky nechodí, ale přeci jen to tak nějak víc čekal.
Já doufám, že jednou bude vypsána soutěž o novou podobu stromečku....přihlásila bych se!
Co se stalo s obříma andělama netuším, odletěli asi strašit další děti, ale ještě nějaký čas budou mojí noční můrou...


6 komentářů:

 1. bez fotek to tak nevyzní :/ ale chápu :D

  OdpovědětVymazat
 2. podepisuju... bylo to strašný a stromek je fakt ošklivej...

  OdpovědětVymazat
 3. fotka přidána...to andělské procesí vyfocené nemám a nikde jsem bohužel ani fotku nenašla...

  OdpovědětVymazat
 4. :))) no ja mam modrou rada,a le teda neni to mco reprezentativni, vypada to jak nekde ze zahrady od sousedu :)))

  OdpovědětVymazat
 5. a ještě mám pocit, že ta fotka stromku dost lichotí. Proti modré nemám taky vůbec nic, ale tohle konkrétně, by šlo udělat mnohem líp...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)