pondělí 11. února 2013

Máme za sebou náročný víkend. V pátek jsme s mužem šli do divadla(dárek k Vánocům od mého táty) na představení Hrdý Budžes, což znám už dlouho, ale jen ze záznamu. Byla jsem ráda, že to konečně můžu vidět(a byla jsem nadšená!!:-). Druhý den jsme museli poměrně brzy jet domů, protože na muže čekalo vyklízení bytu v Praze a já jsem s Mládětem zůstala doma(jednou jsme to zkusili ve třech, ale spíš jsem naháněla naštvaného chlapečka, než abych výrazně pomohla).  
Dnes ráno se pro změnu nechtělo nic Mláděti. Nechtěl se vyhrabat z peřin, pak se mu nechtělo ani do obouvání bačkor a zakončil to tím, že pronesl něco ve smyslu že bude hajat, protože i teta hajá(což je samozřejmě blbost, protože teta už v tu dobu určitě naháněla mrňata ve třídě:-)
Mimochodem...Ve čtvrtek ráno jsem měla velkou osobní krizi, protože mi Mládě během půl minuty zničilo brýle(nemám je ani rok). Na první pohled se zdálo, že to je jejich konec, vypadalo to vážně špatně. Já jsem byla ve vteřině vyřízená, protože jsem se stala jednoduše slepou. Mám(bohužel) tři dioptrie, což není úplně málo. Nadávala jsem si, že nemám doma ani jediné náhradní brýle, že jsem ty s půl dioptriema už dávno neodnesla do optiky, jak si slibuju od léta, že nemám už ani čočky no prostě nic..
Zachránil to muž, který vzal dvoje obroučky, odnesl je do optiky, ukecal slečnu, aby mi je opravili a během hodinky jsem je měla zpět(přestala jsem zoufale narážet do věcí:-D. Druhý den jsem měla skla v náhradních, takže to vypadá, že nic podobného mě už snad nečeká. Tahle situace mě ale donutila zcela vážně popřemýšlet o operaci očí. To, že nevidím mě omezuje, ale na druhou stranu už jsem na brýle tolik zvyklá, že bych musela nosit s normálním sklem i když bych viděla normálně, znám se...
Přeji všem krásný začátek týdne...já si ho zpříjemňuji kávou s jahodou(výborné:-)

15 komentářů:

 1. Janulka, určite je lepšie mať zdravé oči :) Okuliare nos potom pre parádu, ale sú veci, kde by ti pohodlnejšie bolo bez okuliarov. Pouvažuj. Poznám ľudí, ktorým tá operácia doslova "otvorila oči" :)

  Prečo vypratával byt? :) Sa sťahoval, alebo je exekútor alebo prečo? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. marecko, muž vyklízel byt po své tetě...žádný exekutor naštěstí není:-)) Co se očí týče, ano opravdu o tom uvažuji, pročítám a sbírám informace..uvidíme:-))

   Vymazat
 2. Brýle k někomu prostě přirostou a bez brýlí mu to až tak nesluší. Jinak operaci zvažuj opravdu opatrně a hlavně si zjisti vše, co je možné. Já hloupá šla na operaci s jedním okem a rok jsem měla potíže, dodnes mám jiný zvláštní pocit. Na druhou stranu brýle dioptrické nechci, miluju měnit si často sluneční. Jsem světloplachá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, tak teď jsem začala mít trochu obavy...budu opatrná a děkuji za informace:-))

   Vymazat
 3. Jani,
  rozumím ti nejvíc, zásahy našeho Kuby do "mých osobních věcí" taky nesu těžko. Můžu stokrát za den utírat špinavý stůl, vytírat podlahu, znovu ustelu postel, kterou právě poskákal, ale když mi fixou počmáral můj papelote diář, chtěla jsem ho ... hmmmm .... minimálně zanést do babyboxu :o).
  A stran brejlí - už dlouho přemlouvám muže, ať taky jde na tu operaci. On tvrdí, že bez brýlí to nebude on a že má na těch dvou sklech na nose postavenou svou intelektuální imigž :o). Uvidíme, kdy vy dva se rozhoupete :o).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Roso, ano!! Přesně jak píšeš...uklidit po chlapečkovi třeba stokrát mi nevadí, ale brýle..to už mě fakt rozhodilo. Babybox mě ale v té chvíli vůbec nenapadl, měla jsem co dělat s tím, že nic nevidím:-D
   S tím, že Tvůj muž má pocit, že bez brýlí to nebude on-mám to naprosto a úplně stejně:-)))

   Vymazat
 4. tak mám pocit, že na budžesovi byli kolem mě snad všichni, jen já seděla doma a tiše jsem vám záviděla :-) tak snad příště

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elo, představení sice super, ale odnesla jsem si z něj jednu ukrutnou chřipku...takže něco za něco...Ale napadlo mě, jestli tam někde nejsi:-))

   Vymazat
  2. ono tady si odneseš chřipku at jdeš kam jdeš :-( nebyla jsem, nechali jsme lístky plavat, protože v sobotu se mělo narodit druhý, takže jsme si čikali, že už budou jiný starosti :-)

   Vymazat
  3. ségra mi taky říkala, že chřipka je tam na každém kroku, ale trochu jsem si myslela, že když si vezmu celaskon, že to bude v klidu a..nebylo samozřejmě...
   Už se mělo narodit druhý? To strašně a neuvěřitelně rychle letí! Držím palce, ať je všechno jak má být, až to nastane:-)) Co Čudle, těší se? Kryštof začal v poslední dobš, nejdřív nenápadně a pak už velice dotíravě chodit kolem a skandovat "miminko jooo, miminko jooo" tak se budu muset nad touto otázkou zamyslet:-D

   Vymazat
 5. Ahoj Janičko,

  ségra má stejně tolik dioptrií, jako ty a také uvažovala o operaci. Ale mamka jí to rozmluvila prozatím. Nevím jestli to teď napíšu správně, ale mám dojem, že když jdeš na operaci už nemůžeš být pak operována na (a teď nevím na jeden ze) zákalů.
  Já teď vidím také čím dál hůř, hlavně to pozoruju když se setmí a nebo je špatný tlak. A ještě je na tom špatné, že nevidím na dálku a když někoho známého potkám je to hrozná ostuda, že ho ani nepozdravím.
  Já jsem se rozhodla, že k brýlím si ještě pořídím čočky, tak uvidím, jak mi budou vyhovovat. Ovšem muži se líbím s brýlemi, ale ty se ke všemi také nehodí, že jo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane, děkuji za informace, o tom zákalu jsem netušila vůbec..
   A máme stejný problém, když jsem měla ještě staré brýle a už jsem blbě viděla i přes ně, tak jsem naprosto běžně míjela lidi a nezdravila, takže jsem asi působila velice nafoukaně...Čočky jsem si kdysi pořídila, když jsem měla pocit, že už nevydržím mít brýle..a stejně jsem se k nim vrátila. Ale asi bych si měla zase nějaké pořídit na léto..

   Vymazat
  2. Tak na léto jsou rozhodně příjemnější čočky... já jsem byla v pondělí v optice a tam mě je učili dávat do oka... no a jednak mi to vůbec nešlo a pak je to ze začátku taková dost nepříjemná činnost, ale myslím, že se na to zvyknout dá. Dnes jsem měla brýle a stále jsem myslela na to, jak se mi včera lépe koukalo..

   Vymazat
 6. Hrdý Budžes je nejlepší hra <3 viděl jsem teda jen v televizi, smíchy jsem však umíral! Miluška Voborníková :D kávu s jahodou jsem nikdy neměl, zajímavá kombinace :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. póle, Miluška Voborníková-přesně!!!:D Fakt nejlepší:-))) A kafe s jahodou no...já kafe+ovoce konzumuju celkem ráda..třeba v létě jsem schopná takhle i večeřet...

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)