pondělí 20. května 2013

Letošní Svět knihy. Ještě před začátkem jsme měli sraz se ségrou a kamarádkou(mimochodem sestava ve které pojedeme do Normandie:-) V jedenáct dopoledne jsme začali u stánku Albatrosu, kde se konala Husitská dílna. A protože my holky jsme z jihu, navíc komiksovou knihu Husité napsala naše učitelka ze střední a já věděla že kluky by to mohlo zajímat-šli jsme. A kluky to bavilo...i když...Mládě se zdržovalo spíše v dětském koutku. Bohužel se na nás ostatní rodiče chvilkama dívali zvláštně, protože Mládě se z nějakého důvodu rozhodlo, že uříznout dětskou pilkou, nohu chlapečka vedle je prostě príma zábava.
Když se pak přišel podívat na Husity, napadlo ho, že dobrý nápad je podlézt všechny židličky a stůl, ukořistit meč a dělat s ním šaškárny. Naštěstí to nezasáhlo do programu a nevadilo to prý nikomu:-))
Překvapením byl obrovský antikvariát. Moje slabost, takže jsem si tam vybrala nějaké knihy a s tím, co jsem si vybrala jinde je to poměrně pěkný nákup:-)
A i když jsem toho letos neprošla zdaleka tolik, co dřív, jsem spokojená. Naprosto:-)

Jedna společná (foto Jiří Walker Procházka)

Markéťule s čerstvou malinovkou z Mangaloo. Když jsem uvnitř viděla jejich stánek, měla jsem o něco větší radost. Po vedru a vydýchaném vzduchu v některých částech přišel fresh juice opravdu vhod:-)

Mládě odpočívá:-)


Ochutnávka musí být:-))

Krom první knihy(Ta stará ošklivá melodie), kterou mi přivezla ségra, jsou to všechno knihy z veletrhu. Na fotce chybí jen Lichoužrouti 3, kteří putovali v neděli do Liberce:-)
Mimochodem...mám takovou zvláštní fixaci na některá vydání knih. Když si mám v antikvariátu vybrat knihu, 
tak vždycky sáhnu po tom vydání, které si pamatuji z dětství, nedávám moc šancí těm, které neznám i když jsou sebekrásnější...

19 komentářů:

 1. muž s tím větrníčkem :)) jinak tu obsesi na konkrétní vydání úplně chápu, jediné správné je prostě to z dětství :D

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem chtěla vyrazit, leč státnice se blíží, tak jsem musela akci oželet.
  O to víc děkuju za malou reportáž. Moc vám to slušelo.
  Už se těším až si za ukončení školy nadělím další várku do naší velké knihovny. Samou beletrii, samozřejmě :-) A budu číst a číst a číst :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, já si říkám, že než to všechno přečtu...asi si něco nechám až na důchod:-D
   Ale jinak Svět knihy je každoročně fajn akce. Za rok to určitě vyjde:-)

   Vymazat
 3. Ty jsi pořád jako mladičká studentka:)

  OdpovědětVymazat
 4. dobra vyprava i reportaz .) mi se nedavno stalo, ze jsem va ntikvariatu okukovala, zacetla se do jedne knizky.. a pak zjistila, ze ji doma uz mame ,)) samozrejme to byla moje detska knizka .)) no jeste ze jsem ji nakonec nevzala ,)) jsem fakt rada, ze jsme uchovali ty tri nebo ctyri bananove krabice s detskyma knizkama, jinak bych asi utracela mnohem vic .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dííky:-) My to máme s knihama trochu složitější. Všechny z dětství máme, ale ne všechny mám u sebe:-) Takže ty, které má třeba ségra si dokupuji v antikvariátech ve stejném vydání atd:-))

   Vymazat
 5. Máte můj obdiv, že na takovou akci jdete s mládětěm. Já to.předem vzdám a pak nic nevidím a intelektuálně zaostávám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, letos to bylo náročnější, ale zatím jsme to ustáli. Doufám, že jednou k těm knihám opravdu bude mít vztah...

   Vymazat
 6. teda, ještě organizačně - ten držáček na pití na těch golfkách byl, nebo ho máš extra?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten už na golfkách byl:-))

   Vymazat
  2. sakra, škoda :) asi jediná věc, co mi na kočárku zásadně chybí :D

   Vymazat
  3. no, je to ideální, když tam nemá Kryštof pití, mám tam já kafe :-D :-D ale jinak na klasickém sporťáku to nebylo vůbec...

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)