čtvrtek 15. srpna 2013

road trip/den druhý

Po snídani jsme vyjeli do pár kilometrů vzdáleného městečka Arromanches. Muzeum je výrazně zajímavější, dobře zpracované, rozhodně máme o čem diskutovat:-), procházka, pláž a vyhlídka na pozůstatky vylodění. 
Po důkladném občerstvení(zmrzlina s příchutí Bounty a melounu-nejlepší!) vyrážíme dál.

Naší další zastávkou je American Cemetery and memorial. Velmi působivé místo a neuvěřitelně rozlehlé místo, na kterém je 9387 bílých křížů. 

Přesouváme se do města Cherbourg. Výlet který jsme si vymyslely především my dvě se ségrou. Naším cílem je fascinující a obrovská(opravdu VELMI obrovská) ponorka La Redoutable, kterou jsme chtěly moc vidět. Původně jsme měly v plánu si projít i Cité de la Mer-mořské muzeum a akvárium, které končilo prohlídkou ponorky uvnitř. Bohužel jsme to neodhadli a už bychom to všechno projít nestihli. Ponorku jsme si prohlédli jen z venku a asi nám to i stačilo, neumím si představit, že bych stála téměř pod ní.

Rozhodli jsme se tedy, že využijeme možnosti projet se lodí až k pevnostím a bylo to dokonalé. Markéťulle, se trochu bála, ale když si překontrolovala, kde jsou záchranné kruhy a člun, tak byla celkem v pohodě a nechala se dokonce zvěčnit:-)

Když jsme si dostatečně prohlédli pevnosti, vydali jsme se znovu zpět na Omaha beach. Muž a Džejna se rozhodli, že si půjdou zaplavat a my se ségrou jsme si jen tak užívaly podvečer na pláži. Ani nevím, kdy jsme spolu byly naposledy u moře, ale rozhodně to teď bylo poprvé bez rodičů(což jsme večer decentně zapily vínem:-)

Jinak mnoho dalších fotek najdete samozřejmě u Markéťulle :-)

6 komentářů:

Děkuji za milé komentáře;-)