čtvrtek 31. října 2013

Berlin/část druhá

Ráno jsme se šli podívat na bleší trh, protože podobné věci já mám prostě moc ráda:-) Mládě si prohlédl pár kytar, ale pak pronesl, že raději buben, protože kytary jsou asi blbina(!!). Jeho slovní zásoba mě občas překvapuje. Musím důsledně dávat pozor na to, co před ním říkáme-má období jakéhosi papouškování.
Na trhu jsme si nakonec nevybrali(krom naprosto skvělého jídelního stolu, který jsme zhodnotili jako naprosto dokonalý, ale z logických důvodů jsme ho tam museli nechat)nic, možná příště:-)
Dali jsme si dlouhou procházku podzimním městem, tím podzimem, který mám ze všeho nejraději.Všude spousty barevného listí, ale zároveň příjemné teplo a slunce. Bylo to opravdu dokonalé!
Se zastávkou na kávu a u vodárenské věže, ve které jsou dnes byty, jsme došli až ke Kulturbrauerei, což byl původně pivovar, přestavený na kulturní centrum. Velmi zajímavé:-)
Poměrně náročné bylo chvilkami cestování u-bahnem. Mládě chtěl volnost, ale chtěl jí moc. Jeho nápad běhat jak se mu zlíbí, především když jsou v zastávce otevřené dveře, byl opravdu nervydrásající. Ihned jsme mu to zatrhli, což ocenil pískáním, pokoušel se o vztekání. Každý má určitě párkrát pocit, že jako rodič totálně selhal. Já jsem ten pocit měl přesně při té jízdě, kdy jsem ho brala ze země, vzteklého, uřvaného, za soucitných i naštvaných pohledů spolucestujících. Není to vždycky všechno jen idylické...Přičítám to období vzdoru, které má těsně před třetím rokem gradovat. Ano, u Mláděte graduje...
Krom tohoto výstupu byl ale opravdu v pohodě a statečný. Dokonce se s námi šel podívat do Muzea německého filmu a televize. Rozhodně doporučuji navštívit. Přes všechno, co jsme měli možnost vidět, jsem byla nejvíc nadšená z filmových modelů Marlene Dietrich.
Do dalšího muzea jsem už šla sama(čímž děkuji muži za to, že si vzal na starost Mládě:-).
Topografie teroru stojí na místě stavby, která během nacistického režimu v letech 1933-1945 bylo sídlem říšské policie. Přehled německé historie od roku 33 až do období po válce. Doprovázeno spoustou zajímavých materiálů, dokumentů k nahlédnutí(všichni ví, že válečné období mě zajímá hned z několika důvodů, takže jsem měla chuť tam nocovat). Ven jsem se dostala až za tmy a pořádně unavená. Celý den na nohou..
4 komentáře:

 1. Znovu - překrásné fotky! :-) Jani, prosím, co to máš za rtěnku? Mně se ta barva líbí čím dál víc :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky:-)) Rtěnka je od oriflame, odstín red velvet:-)

   Vymazat
 2. Kytary jsou asi blbina :D Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)