pondělí 7. října 2013

Komu se nikdy neztratila ponožka, tomu se ztratí ještě dneska!

To, že doma všichni čteme, je nejspíš jasné. Pravidelné návštěvy literárních akcí tomu hodně napovídají. Snažíme se, aby si knihy zamilovali i kluci a proto dobrá kniha je jedním z nejoblíbenějších a hlavně nejčastějších dárků. Rozhodla jsem se psát o triologii Lichožroutů Pavla Šruta s ilutracemi Galiny Miklínové. Už před lety, když vycházel první díl mě zaujala především díky dokonalým kresbám a když jsem si jí prohlédla blíže-bylo jasno. A teď už jí máme přečtenou, vlastně všechny tři díly. Pro Mládě bude až za pár let, ale J. byl (a je) nadšen.
Mimo velkou oblibu získali Lichožrouti například tyto ceny

Magnesia Litera Kniha desetiletí 
Cena Noci s Andersenem
Nejkrásnější kniha roku 2009- 3 místo

Lichoužrout je záhadný tvor, který žere ponožky a dělá z párů takzvané licháče. V knihách se postupně dostaneme do jejich tajemného světa a setkáme se nejen s hlavním hrdinou Hihlíkem, ale se spoustou dalších, ať už kladných či záporných postav. Postupně s nimi, během tří knih, lze prožít neuvěřitelná dobrodružství, cestu do Afriky a zpět, hledání rodičů a sousty dalších příběhů.
Myslím si, že jsou to ideální knihy pro všechny, kteří, ať už se svými dětmi, nebo sami, rádi čtou. Za sebe mohu jedině doporučit. A kresby jsou dokonalé, propracované a zajímavé, skvěle se hodí k příběhu. 
Vydalo nakladatelství Paseka.

A kdyby toho bylo přeci jen málo...doporučuji zahrát si Čenou fusekli. Je to klasický Černý Petr s kresbami Lichožroutů a opravdu stojí za to. 

11 komentářů:

Děkuji za milé komentáře;-)