sobota 30. listopadu 2013

Mládě rád čte. Tedy...rád si nechává si od nás číst. Dětská knihovna se rozrůstá každou chvilku o nějaký ten zajímavý kousek. Tentokrát nám zásadním dárkem přispěla i Markéťulle, která pro Mládě vybrala knihu 
A pak se to stalo! od Ester Staré s ilustracemi Martiny Matlovičové. Byla to opravdu trefa, Mládě se do knihy zamiloval na první poslech, dokonce o ní mluvil i ze spaní a ráno hned jak otevře oči, tak se po ní shání zase. 
A co, že přesně jde?
Deset pohádek o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají, ale rodiče z nich šílí...a pak se NĚCO stane. A tak se musí zlobivé děti honem rychle polepšit, aby z nich zase byli hezké a spokojené děti.
U nás vede kapitola O rozvázaných tkaničkách, ale už teď mohu říci, že každá má něco do sebe(O nenošených bačkůrkách, nevyčištěných zoubkách, žalování...). Pokud se svými dětmi také rádi čtete, tak vám nesmí v knihovně chybět, vážně stojí za to:-)
Vydal Albatros.
Druhou knihu jsme darovali Mláděti já s mužem. Jmenuje se Lumír včelaří. Napsala a ilustrovala ji Aneta Františka Holasová . Zatím jsme ji s Mládětem lehce naťukli. Co se ilustrací týče, jsou naprosto úžasné a ihned jsem se do nich zamilovala. Několikrát jsme si ji společně prohlédli, ale k samotnému příběhu se dostáváme postupně. Hlavní postava knihy, medvěd Lumír, provází čtenáře celým včelařským rokem. Dětem vysvětluje spousty zajímavých věcí, co k čemu slouží, nebo třeba jak funguje včelí společenství, jaké má kdo ve včelím úlu funkce. Je to druhá kniha, kterou vám dnes chci doporučit. Je mi jasné, že Mládě ještě ne úplně všemu v knize porozumí, ale už jen kvůli těm ilustracím-stojí za to!:-)
Vydalo nakladatelství Labyrint.
11 komentářů:

 1. Děkuju za inspiraci! :-) Naše knihovna je poměrně rozsáhlá, ale zastávám názor, že právě knížek není nikdy dost :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, není vůbec zač. S názorem, že knih není nikdy dost, naprosto souhlasím:-)

   Vymazat
 2. u nás knížky nefrčeji, máme jich hodně a četla bych mu ráda, ale dítko to prostě neakceptuje, nebaví ho to, povídat si to jo, ale číst tak maximálně 20 vteřin a i to je dost, ale to přijde, trpělivě čekám :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elo, časem si k tomu určitě cestu najde. Mě samotnou překvapuje, že Mládě, které pořád někde lítá, sám každý den vyžaduje čtení. Doufám, že mu to vydrží...

   Vymazat
 3. Krásné tipy, hlavně "A pak se to stalo" jdu po ní pátrat..! Děkujuuu.

  OdpovědětVymazat
 4. Ty vypadají obě krásně, i když na to máme ještě čas, zkusím si to zapamatovat :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)