středa 5. března 2014

Nestíhám psát tak jako dřív. Dost často mám v hlavě článek a po pár dnech mi přijde neaktuální. Pořád ještě hledám čas, kterého jsem mívala mnohem víc a který teď věnuji jiným věcem. Tedy především škole. Vybrala jsem tedy několik fotek z poslední doby a doufám, že už brzy navyknu na tenhle nový režim a bude to o něco lepší. Tentokrát mi to ještě ke všemu zkomplikovala jakási chřipka, která mi nečekaně nedovolila ani vstát z postele. 

Přátelství navzdory Hitlerovi. Skvělá kniha! Přečetla jsem o válečném období a lidských osudech hodně, ale tahle kniha ve mě po celou dobu udržovala jakousi pozitivní náladu. Dočetla jsem jí ve vlaku, směrem na jih. 
Jedna z věcí, které se v poslední době musím učit. Neuměla jsem totiž nikdy cestovat vlakem. Alespoň ne sama. Teď už si docela troufám a netrpím pocitem, že jedu úplně někam jinam. Beru to jako poměrně příjemný čas pro sebe, kávu a čtení:-)Z dětské kresby lze vyčíst neskutečné množství informací. Mimo jiné třeba i to, v jaké rodině jsou vychovávané, jak fungují. Věci, které jsem si ještě před pár měsíci neuměla představit. Ano, baví mě to moc!
Mimo to, že se učíme rozklíčovat dětskou kresbu, jsem začala na klavír hrát obouruč. Nic extra to ještě není, ale pro mě je to obrovský skok, protože jsem si ještě v létě uměla vybrnkat možná tak "kočka leze dírou"a to tak nějak intuitivně, natož zapojit i svou levou(opravdu levou!)ruku:-)Občas se nám s mužem poštěstí a jdeme na úplně obyčejné rande, jen my dva. Jako před pár dny. Jsem za takové chvilky moc ráda!


Fish&Chips 21 Dlouhá st. v rámci našeho rande. A dobré to bylo:-)Jarní Mládě. V pátek si z menší roztržky s bráchou odnesl modřinu pod okem. Od té doby chce nosit ven brýle. A musí ladit s botama, to je mami přece úplně jasný!:-)))
Včera jsme byli u zápisu do "velké" školky. Moc se na to těšil, protože cestou do té naší školky(tedy do ddm) se pořád ptal, kdy už tam půjde taky! Doma mi několikrát přeříkal, co by chtěl říct paní učitelce(nakonec jí řekl něco úplně jiného:-)), pořádně se připravil a dopadlo to myslím dobře. Dokonce ani neřekl, že ho kousl krokodýl, nebo něco podobného:-)) Do konce března budeme vědět, jestli je přijatý, nebo ne. Na úplný závěr dostal plyšového hrošíka. Dneska ráno mi slavnostně prozradil, že se jmenuje Atom:-))


Markéťulle mě občas(vlastně čím dál častěji) navádí na naprosto výborné recepty. Tenhle je také z její kuchyně. Žampiony&celozrnný kuskus. Bylo to výborné!


Moji dva kluci. Silná dvojka, stejné "tetování" a tak dále:-)) 
Když jsem šla uložit Mládě ke spánku, podíval se na mě a vážně se zeptal "mami! až se nám narodí miminko, tak mu hned taky namaluješ takovej obrázek, abysme si ho poznali jooo?" 
Samozřejmě!!:-D


12 komentářů:

 1. tomu poslednímu se směju a nejde přestat :D

  OdpovědětVymazat
 2. To ale aby to byl další kluk, protože... Chudák holčička! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Quanti, já bych byla fakt hodně moc překvapená, kdyby se nám narodila holčička. Jsem přesvědčena, že budu mít syny, ani nevím jak bych holčičku vlastně pojmenovala :-D Takže v tomhle směru to bude v klidu :-D :-D

   Vymazat
 3. Číst v dětských kresbách, to je hodně zajímavé, to bych přesně chtěla znát..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strawberry, je to zajímavé a velmi těžké. Zatím si netroufám říct, že bych tomu alespoň částečně rozuměla:-))

   Vymazat
 4. Janino, poraď! Můj čtyřletý chlapeček nerad kreslí. Nerad dělá takovéty "úkoly" typu - vyber, spoj, vyveď z bludiště... Když nabídnu jako vidinu odměnu - cokoli, udělá to, správně, ale bez odměny ani ťuk. Na výzvu - nakresli, nakreslí, sice s vobštrukcema, nechce, a kroutí se... : ). Jsem z toho trochu bezradná. Nezdá se, že by měl problém s jemnou motorikou, skládá si roboty, pracuje moc rád s malým legem... ale to, co ho nebaví, to když už horko těžko začne, tak nemá morál to dokončit. Neměla bys nějaký švík, radu, léčku, úskok : )? Děkuju!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veroniko, každé dítko je v tomhle jiné. Jsou mu čtyři-chodí do školky? A tam spolupracuje? Některé děti to (bohužel) jenom opravdu nebaví. Když měl J. 4-5 let, snažila jsem se ho namotivovat na malování a šlo to taky horko těžko. Namaloval, nebo udělal to ochotně jen když šlo o obrázek pro tátu, pak se snažil, ale jinak nic moc(tedy spíš nic než moc). Já se snažím se vždycky vykládat nějaký příběh, povídáme si(o lese, ježkovi, sovách...)a pak si to Kryštof namaluje doma, ale taky ne vždy. Třeba bludiště-odměna mi přijde, že je v pohodě:-) Myslím, že si k tomu najde postupně cestu sám. Držím palce:-))

   Vymazat
 5. ahahahahaha, poslední odstavec je best! Díky za tip na knihu, už se na ni chystám. A obdivuju tě za studium. Navíc máma studentka mi přijde vlastně dost super-držím palce, ať jsi pořád takhle akční!!:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sylvino, děkuji moc za komentář. Já doufám, že mi akčnost vydrží ještě pár (desítek) let:-))

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)