pondělí 19. května 2014

Restaurant Day

Jak už to tak bývá, dlouho nic a pak se sejde několik pěkných a zajímavých akci v jeden den. Přesně jako v sobotu, kdy jsem dlouhodobě měla v plánu jít na Svět knihy, ale zároveň přišla pozvánka na Restaurant Day Nymburk. No...lhala bych, že se mi tam úplně stoprocentně chtělo, počasí se tvářilo různě, ale pak jsem si říkala, proč vlastně ne. Jsem ráda, že jsem se spletla, protože takhle akce byla na krásném místě, počasí vyšlo pěkně, nezmokli jsme a ani nebyla úplná zima a hlavně...všechno co jsme ochutnali bylo výborné! Vyrazili jsme dost brzy a jsem za to ráda, protože jsme stihli ochutnat některé dobroty, které zmizely opravdu neuvěřitelnou rychlostí. Mládě měl trochu problém se rozkoukat, ale přešlo ho to hned jak se objevila první slečna v jeho(přibližném)věku. Pak už to bylo v pořádku všechno:-))
Já mám raději sladkosti, muž byl mnohem odvážnější a poobědval hmyz. I když jsem si do poslední chvilky myslela, že ochutnám taky, nebyla jsem toho schopna. Třeba se k tomu někdy dopracuji, časem. Prý je to moc dobré:-)Mandlovo-mrkvové cupcakes s krémem z gervais a cakepop s bílou čokoládou.Hovězí saté s koriandrem a omáčkou z arašídového másla a kuřecí yakitori se sezamovým glazé na placce ze špaldové mouky s asijským kořením doplněné okurkovým čatným.
Domácí bulky caprese a kopřivová limonáda.


Cvrčci po papuánsku a hmyzí burizonky. 

13 komentářů:

 1. Ten hmyz bych asi taky nedala. Vážně si to nedovedu představit, ale chuťově to je jistě dobré. Hezká akce, dobrý nápad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, já mám blok, když jsem to viděla na připravené, nešlo to sníst..Ale jinak to byla fakt pěkná akce, jsem za ní ráda:-)

   Vymazat
 2. Ty si vážně dala ten hmyz? ó! Ale vypadá to jako skvělá akce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Julie, jak jsem psala v článku, hmyz jsem nedala i když jsem o tom chvilku uvažovala;-)

   Vymazat
 3. Chtěla jsem tam jít, ale nakonec jsem to vzdala :-( Počasí mě vůbec netáhlo ven...A teď mě to docela mrzí, páč já se hlavně chtěla mrknout na tu farní zahradu, kde se jen tak ocitnout nejde...Petra Mat.
  PS: a moc ti to slušelo. Pěkná kombinace s tou sukní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, já jsem si říkala jestli Tě tam neuvidím:-)) Zahrada je nádherná, byla jsem z toho dost překvapená, takový hezký prostor jsem vůbec nečekala:-)
   A díky za pochvalu;-))

   Vymazat
 4. Safra, safra...já myslela, že je to až tenhle víkend!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle víkend by to bylo super, vzhledem k počasí-opravdovej piknik:-))

   Vymazat
 5. Akce mne také zaujala a přemýšlela jsem, zda vyrazit. Nakonec to za mne vyřešila nemocná Emma ... Tak třeba zase příště.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. příště to určitě vyjde, tyhle akce fakt stojí za to:-))

   Vymazat
 6. Akce výborná, ale Tobě to neuvěřitelně sluší, úplně se pořád vracím a je to super <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)