středa 21. května 2014

Svět knihy

Tak nevím, jestli je to tím, že jsme na Svět knihy šli v sobotu odpoledne, poměrně utahaní z ochutnávání novinek na Restaurant Day a nebo to prostě letos bylo slabší...Že bude hodně lidí, to ani nemá smysl zmiňovat, v sobotu odpoledne to bylo naprosto logické. Jenže..venku strašně pršelo, byla zima, bylo to tak nějak náročnější všechno. Čestným hostem bylo letos Maďarsko a my jsme s Kryštofem stihli zrovna ukázky Maďarských tanečků. Ptal se mě, co to vlastně je a proč takhle umí tančit. Řekla jsem mu tedy, že jsou z Maďarska. S Mládětem to šilo..prý chce být taky Maďarsko:-)))
Knih jsem si samozřejmě odnesla docela dost, ovšem odnesla bych si jich ještě víc, kdybych si nezapomněla vybrat peníze z bankomatu, což mi došlo až když jsem měla plnou náruč knih...A nejbližší bankomat byl až venku, což byla s deštěm dost nepříjemná kombinace(muž hrdina se nakonec obětoval).
Potkali jsme Sylvinku, kterou jsem moc ráda viděla (Mláděti se moc líbila:-), jen jsem jí nějak nestihla představit mého muže. Snad příště..:-)). A taky jsme potkali mou bývalou učitelku, která mi nabídla tykání. Takže se cítím zase o něco dospěleji(pozn.red. staře:-))), ale mám radost.
Závěr dne byl ve znamení domácí malinovky a pozvolné plánování dovolené. Už se to blíží-nemůžu se skoro dočkat! :-)

Tyhle dvě knihy jsem dostala od mých kluků. Děti ze stanice Zoo jsem četla stokrát, ale vždycky jsem jí měla jen půjčenou. Tak mi jí koupili a rovnou i s druhým dílem. Nemůžu se dočkat, až si je přečtu:-)

10 komentářů:

 1. Vyhnání Gerty Schnirch jsem dočetla asi před dvěma týdny, půjčené z knihovny. Na veletrhu jsem uvažovala, jestli si ho pořídit, ale nakonec jsem zakoupila "rozumněji" Žítkovské bohyně, které jsem ještě nečetla. To bylo ve čtvrtek, dnes už mám dočteno :-). Doporučuju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem bohužel zatím neměla možnost si přečíst ani Žítkovské bohyně, ale taky se na ně chystám:-) Gerta je mi tématem asi o něco bližší...

   Vymazat
 2. Jé, tohohle Adriana Molea jsem měla, a taky Co život dal a vzal :) tak nějak mi k Betty tohle staré vydání sedí víc, i když jinak mám radši nové knížky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Quanti, Adriana Molea jsem milovala jako puberťák, takže jsem si říkala, že si osvěžím paměť a zároveň za dva, tři roky předám J. když se mu do toho bude chtít:-)) Betty jsem mívala kdysi, ale bohužel jsem o ni a ještě o dost zásadních knih přišla nešťastně, takže si to teď kompenzuji vybíráním antikvariátu. Mám pak asi lepší pocit...

   Vymazat
 3. "Gerta" je úžasná! Přečetla jsem minulé léto jedním dechem ... Emma se kolem mne málem stavěla na hlavu, ale já se nemohla odtrhnout :).

  OdpovědětVymazat
 4. ten druhej díl chci strašně takyy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přečti si ho určitě, je fakt dobrej, zajímavej, smutnej...

   Vymazat
 5. Takový libový výběr knih, ten druhý díl Zoo bych si taky ráda přečetla..

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)