neděle 29. června 2014

On the road/den čtvrtý- St.Marie du Mont&Cherbourg

Ráno nás čekala poslední a poměrně rychlá návštěva Utah beach, načerpali jsme energii a vydali se znovu na cestu. Čekalo nás město ve kterém jsme se předchozí večer dostali do kolony a fotila jsem odtud parašutisty. St. Marie du Mont. Bylo na čase ho pořádně poznat:-)


St.Marie du Mont jsem nechtěla nikdy opustit a chtěla jsem tam být už pořád. Ale s tím, aby všechno bylo tak retro, jako to bylo ten den:-) Bylo krásné počasí, všude hrála dobová hudba, procházeli jsme si stanové město, konečně jsem na sobě měla šaty a cítila jsem se jako já:-))) Cestou jsme udělali zastávku na místě, které jsme loni minuli/nestihli. Brécourt Manor-na tomto místě se udála jedna ze zásadních bitev. Akce která se dodnes vyučuje jako ukázková akce postupu a krycí palby proti mnohonásobné přesile:-))

Cite de la mer v Cherbourgu-obrovský komplex obsahující několik expozicí včetně velkých akvárií, nebo výstavu věnovanou Titanicu, který z místního přístavu vyplouval do Irska. Zůstali jsme tam pět hodin, ale stálo to za to.


La Redoutable-další a nejlákavější na celém Cite de la mer. Že je neskutečně obrovská-o tom jsem psala už minulé léto. Tentokrát jsme si ji šli prohlédnut i uvnitř. Bylo to hodně zajímavé (trochu stísněné:-), ale ani jsem nestihla mít strach. První ponorka ve které měl každý člen posádky své místo na spaní, do té doby se  jen střídali.
Měli jsme možnost projít se úplně dole, pod ponorkou a to už moc příjemné nebylo, je to opravdu obr. Celou dobu co jsem dole šla, jsem si představovala, jak se někde najednou něco takového vynoří z moře, zrovna když poplavu:-))) Trochu mě děsí představa velkých věcí, které jsou ještě k tomu ve vodě.
Procházka, pláž a místní Cider-zpět v Saint vaast La Hougue. Náš poslední večer v Normandii, tak jsme si řekli, že by byl dobrý nějaký odpočinek. Seděli jsme u vody dokud nás nevyhnala zima:-))4 komentáře:

  1. Vypadáš užasně!! Moc Ti to sluší <3 A krásné fotky, skvělý výlet. Stihli jste toho za den neuvěřitelné množství :o))

    OdpovědětVymazat
  2. Odpovědi
    1. Mariko, já tam chtěla zůstat:-D A kdyby byla jen pidimožnost, že tam všechno zůstane tak retro jako na těch oslavách, tak už se odtud nikdy nehnu :-D

      Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)