sobota 5. července 2014

Janiny červen

Protože můj červen byl opravdu hektický a psát jsem stíhala jen minimálně, připravila jsem rekapitulaci události z fotek, které se do jiných postů nevešly:-)

 Mládě ukončil svou docházku do školky a čeká ho ta velká, kam bude od září chodit každý den. "Tablo" měly děti Šmoulí a samozřejmě, že na něm jsou vedle sebe s jeho největší oblíbenkyní. Přišlo mi, že to je chvilička, co jsem ho tam vedla poprvé a najednou loučení..


Začala jsem jezdit na (svém stařičkém)kole a doufám, že se toho budu držet i nadále. Loni jsem neměla vůbec čas, letos jsem to uvítala poměrně s chutí. Projíždět se v začínajícím létu po okolí je nádhera. Mládě si to oblíbil také, veze se vzadu na sedačce a popohání nás:-)))


 Marketulle mi před cestou do Normandie dala krásný balíček dárků, z nichž vybírám tyhle dokonalé náušnice, na kterých jsou relikvie smrti z Harryho Pottera. V poslední době nenosím nic jiného:-)))Že jsme byli ve Francii, to je jasné, ale co dělal v tomto čase náš chlapeček? Mládě byl na prázdninách s dědou. Užíval si to se vším všudy, dobrodružství, cesty vlakem, jízdy na koni...přijel domů se spoustou zážitků, kterém nám postupně servíroval ještě asi týden. Pořád se ptá, kdy už pojede za dědou zase:-)))


Dva dny po návratu domů nás čekal koncert Lucie s Marketullí, Famou a mužem. Na jejich koncert jsem šla po celých 11 letech. Zestárli chlapci, ale hrajou pořád celkem dobře:-) A Robert Kodym s podmalovanýma očima si stále nechá větrákem foukat do vlasů, (skoro)jako za starých časů...


 Třídní sraz po deseti letech. Obav bylo spousty, ale zjistila jsem, že jsme asi nějak dospěli a že jít na tuhle akci byl dobrý nápad. Vyřešila jsem si sama v sobě spousty věcí, které jsem považovala za dlouhodobě neřešitelné a vlastně se mi dost ulevilo. 

Naše výroční svatby jsme oslavili možná trochu netradičně(asi se chodí spíš  na romantické večeře atd.). My jsme šli na tatarák a pivo, protože jsem na tuhle kombinaci měla ukrutnou chuť. A bylo to nejlepší oslavení čtyř let od svatby:-)) 

Jedno z kafí na Knihexu/Dětském komiksfestu. Tohle bylo ale úplně nejlepší!:-) 


Cesta do pivovaru vlakem. Mládě se po cestě trochu bál parní lokomotivy, ale po příjezdu se dokonce nechal i vyfotit:-) Zůstali jsme ale jen chvilku, zjistili jsme, že děti ani nás to tam vlastně letos moc nebaví a že v kině dávají Jak vycvičit draka 2. Jasná volba. Šla jsem s J. a stálo to za to. Moc pěkná pohádka:-)

A to zásadní na úplný závěr. V červnu jsem ukončila první ročník. Poslední týden jsem nedělala nic jiného, než že jsem dopisovala svůj výtvarný deník, doma jsem toho moc nestíhala a do školy jsem jela s různými náladami, ale dopadlo to dobře! Dokonce líp než jsem čekala. Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, ale mám vlastně prázdniny:-)))) Díky mým klukům, kteří to se mnou zdárně přežili:-))

6 komentářů:

 1. Gratuluji k úspěšně zakončenému ročníku a obdivuji tvou energii :o)
  P.S:k fotce ze srazu. Působí to tak, že všem vyprávíš něco zajímavého:o))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc Lado:-))
   A fotka ze srazu...co jsem povídala přesně, to už nevím, ale...i tak to bylo dobré:-D

   Vymazat
 2. Mládě na koni <33 dokonalé, naprosto :)

  OdpovědětVymazat
 3. teda, jak to všechno stíháš???! :) náušnice jsou bomba.Nedávno jsem viděla tetování a začala o něm i přemýšlet,no nevím jestli by to nebylo už moc :)) hlavně gratuluji k ukončení prvního ročníku. A máte krásnou fotku s mládětem u té lokomotivy! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amy, upřímně řečeno...nevím jak to stíhám. Celý tenhle školní rok mi utekl jako ještě žádný jiný:-D

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)