neděle 31. srpna 2014

Meidzyzdroje/Świnoujście

Probuzení u moře! Konečně čas dohnat všechny knižní resty. I když se snažím číst hodně, tak během roku je to spíš odborná literatura a na ostatní je času i energie někdy hodně málo.
Tentokrát ale vše napraveno. Ráno s knihou a šuměním moře bylo naprosto dokonalé. Až budu stará, odstěhuju se do domu na pláži a budu si to užívat:-))


 Mládě pořád mluvil o tom, že se musí zahrabat do písku. A při první příležitosti se fakt nechal:-)))


A když se zrovna nekoupal, tak s obrovským zaujetím stavěl z písku hrady:-))

Odpočívat na pláži je sice příjemné, ale nejde to dělat celý den. Po obědě jsme se vydali dál. Město Świnoujście leží na březích řeky Sviny, která umožňuje spojení mezi Štětínským zálivem a Baltským mořem. Mimo to je i zajímavým přístavem. A právě tohle město se stalo naším dalším cílem. 

Dali jsme si příjemnou procházku krásně upraveným městem, Mládě byl nadšený z vodotrysků a ihned se přidal k dětem, které kolem probíhaly a hrály si. Odcházeli jsme všichni samozřejmě mokří(ale za tu dětskou radost to stálo:-)))


Cesta byla ještě dobrodružnější než obvykle, protože jsme se do města dostávali trajektem. A to je hned zajímavější, než jen autem:-)

6 komentářů:

 1. Vypadáte na fotkách spokojeně. Nebyla vám tam zima? Přece jen na severu... Na mne byla chladná voda i v Chorvatsku. Jen Turecko mi vyhovuje, tam je moře teplé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, bylo mi chladněji večer na trajektu, ale jinak jsme stihli tak teplý týden, že jsem tomu ani nemohla uvěřit:-)

   Vymazat
 2. I když se to nemá, tak takový výlet tiše závidím :) ....

  OdpovědětVymazat
 3. Obejmi občas i toho druhého klučíka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. milý anonyme, děkuji za upozornění:-) Každopádně klučíkovi je deset let, fotit, usmívat ani objímat se aktuálně nechce, moc o to nestojí, takže je to velmi těžké a chápu, že to na fotce může vypadat různě.

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)