čtvrtek 2. října 2014

svatební cakepops

Ke svatebnímu dortu o kterém byl předchozí post, jsem připravila ještě dvacet kousků ostružinových cakepops jako malý doplněk. Poměrně rychlý a snadný dezert ke kávě. Myslím, že je zase brzy zopakuji(Mláděcí narozeniny se blíží:-) Kombinace čokolády a ostružin mě nadchla...

Na 10 lízátek potřebujeme:

200g korpusu- tmavý nebo světlý
2 lžíce ostružinového džemu
2 lžíce čokoládového krému

Pracovala jsem se dvěma druhy korpusů, identických s dortem. Světlý a tmavý přesně po deseti kouscích. Světlou verzi jsem nemáčela do tmavé čokolády a naopak.

Čokoládový krém:
100g čokolády
25 ml smetany na vaření
1 lžíce másla

Čokoládu nalámeme na kostičky, nasypeme do misky a přidáme lžíci másla. Smetanu zahříváme a až se začne vařit, tak ji sundáme a přelijeme čokoládu. Necháme pár minut odstát a potom pomocí metly mícháme, dokud nevznikne hladký krém. Misku přetáhneme potravinářskou fólií a uložíme do lednice, dokud neztuhne.

Piškot nadrobíme co nejjemněji, přidáme 2 lžíce ostružinové marmelády a postupně přimícháme dvě lžíce čokoládového krému. Vypracujeme lepivé těsto, které uložíme zpět do lednice trochu ztuhnout a poté vytvarujeme kuličky, které do lednice ještě na 15 minut vrátíme. 

Poleva&zdobení:

Na polevu jsem použila cca 50g hořké čokolády a lžičku másla, které jsem rozpustila. Tyčinku na lízátko namočíme do čokolády, zapíchneme do těsta a lízátka zase vratíme do lednice.
Každé lízátko namočíme do čokolády, necháme okapat a zapíchneme do aranžovací hmoty(k dostání v květinářství). Než čokoláda zaschne, můžete lízátka libovolně nazdobit  - posypat barevným zdobením atd.
Po nazdobení uložíme lízátka do lednice a pořádně vychladíme než budeme podávat.


13 komentářů:

 1. Tohle je taky super, mňam! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ty joooo! snědla bych je všechny, hned, ke kafi. A nikomu bych je nedala :D Vypadají skvěle!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si stihla schovat jeden pro sebe, ke kafi a myslím, že fakt dobré:-)) Děkuji :-))

   Vymazat
 3. čokoláda, bíla čokoláda, OSTRUŽINY! absolutně NEJVÍC! Chci ochtunat :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, ty se Ti moc povedly! Ja shodou okolnosti taky min. tyden pekla popcakes, ale trosku jine :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)