úterý 25. listopadu 2014

tipy/bez čeho se v posledních dnech neobejdeme


Dalo se to čekat, to je jasné. S nástupem do kolektivu dětí ve školce to čeká (téměř) každého rodiče. A neminulo to ani nás. "Ve školce se objevily vši, prosíme prohlížejte důkladně dětem vlasy" přečetli jsme si před pár časem na nástěnce. Kdo zná Mládě jistě chápe, že jeho vlasy jsou pro něj absolutní základ. Jen ho trochu ostříhat stojí hodně úsilí, přesvědčování a stejně je vždycky trochu naštvaný. Co teprve mu vybírat z vlasů vši!!.  Preventivně používáme Paranit. Trochu jsem se toho bála, přeci jen jsem generace pro kterou hrozba vší znamenala postříkat vlasy "difusilem" ze kterého mi bylo akorát zle a čekat, jak to dopadne. To se (naštěstí!!)už neděje, protože tenhle sprej je jemný, příjemně!! voní a Mládě má pocit, že se ráno "šlechtí" do školky, takže ho aplikujeme velice snadno  a bez boje. Zatím se drží a v hlavě nic nemá:-) K dostání  například zde.
Když minulý měsíc onemocněl Mládě a týden po něm i já tak moc, že už mi dlouho nebylo tak špatně, rozhodla jsem se udělat alespoň trochu pro svou/naší imunitu. Ve školce se totiž choroby, virózy, bolesti v krku a další libůstky točí pořád dokolečka. Chytit jednu znamená občas jeden velký začarovaný kruh a to bych nepřála jemu a vzhledem k těhotenství nechci riskovat ani já. Našla jsem variantu pro nás jednu společnou variantu: sirup MultiIMUN.
Jak už vyplývá z názvu, měl by podpořit imunitu, snížit i únavu a vyčerpání a celkově trochu nám pomoct. Z čeho mám ale radost, že ho mohou užívat nejen děti od jednoho roku, ale také těhotné a kojící ženy. Denně si dáváme dávku 5 ml a doufám, že už nás žádné velké katastrofy nečekají. Vypadá to velice nadějně! Huráááá!! Zakoupíte tady 


6 komentářů:

 1. poslední dobou jsou vši úplně všude - školky, školy, kroužky, tábory. mám pocit, že když jsem já byla malá, tolik vší určitě nebylo. aspoň ne v mém okolí, nebo nám to mamka pečlivě tajila :D
  a na imunitu bych také potřebovala meducínu, chodím hlídat děti do předškolního klubu a jsem nachcípaná v jednom kuse!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já mám pocit, že to je pořád. V létě na táborech běžná praxe bohužel...
   Při práci s dětmi je to krize vždycky, tam se to míchá v jednom kuse. Ale říká se(a já pevně doufám, že to je pravda), že prý jsou pak pedagigičtí pracovníci a spol. docela imunní:-)

   Vymazat
 2. Prý je multiIMUN chuťově "naprosto nedobrý"...přeloženo: odporná chuť. Nevím ale mně docela chutnal. Ovšem důležité je, abych fungoval. O vších nechci slyšet, protože se hrozně bojím...hlavně o sebe :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, trochu mi nedělala dobře vůně, ale jinak dobrý:-) Problém přikládám těhotenství. Fungovat snad ještě chvilku bude-musí!!:-))

   Vymazat
 3. ten Paranit je prý super. Naštěstí nemám zatím vlastní zkušenost, ale píšu si pro případ, že bych to musela v brzké době řešit:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lado, souhlasím. Paranit je fajn a je rozhodně lepší ho mít v zásobě:-)

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)