středa 26. listopadu 2014

týden/23

63 kilo. Už mám ten divný pocit neohrabanosti, chodím mnohem(mnohem!!) pomaleji a většina věcí mě unaví rychleji než obvykle.

Ve škole se mi špatně sedí, takže se pořád kroutím, zase rovnám, natahuju a krčím nohy, snažím se najít co nejpohodlnější polohu k sezení. Když už to nejde jinak, musím se jít projít po škole:-)) 
Spolužačka mi naposledy celý den zkoumala břicho, protože nechápala, kde se to tam během té chviličky vzalo. Je zvláštní, že od některých lidí mi připomínky na břicho(jakékoliv připomínky) docela vadí a vyloženě mě dráždí, protože pak je skupina lidí od kterých to beru v klídku, dokážu to nějak normálně vstřebat. Co ale nedokážu jsou veřejné debaty o jménech. Nikdy nikomu nebudu říkat, jaké jméno má, nebo nemá dát svému dítěti a proč. Nikdy nikomu nevykládám věci jako "ježiši Anežka? no cože? tak se jmenovala moje doktorka a byl DĚSNÁÁÁ...to nedávejte!!" To stejné ovšem trochu naivně čekám od svého okolí. Je to věc rodičů a nikoho dalšího, takže když mi někdo řekne, že chtějí mít Maxe, tak jim to přeju a nebudu jim vykládat, že Max(příklad) se mi nelíbí protože se tak jmenoval sousedovic pes. Mě by to totiž taky nezajímalo.

Nemusím/nepotřebuji se přeci zavděčit celému světu tím, že vyberu superskvělé jméno. Takže: otázka "a co jméno?" je v pořádku, jen ty (nevyžádané) rady už poslouchat nechci:-)
Jinak se cítím dobře, dokonce jsem zvládla jít si ráno(bez snídaně!)na krev bez katastrof.
To, že jsem měla v kabelce pečivo a uzeniny, abych se hned po vyběhnutí z ordinace mohla nacpat, to už je věc druhá :-)))

12 komentářů:

 1. Ahoj, jo, to jak má každý názor na to, jaké jméno by mělo mít tvé dítě je hrozný! Navíc, když převládá to, že "no to si se zblázila!" ... Hodně štěstí s výběrem a zdraví oběma :-) B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, to je přesně ono!! "no to si se zbláznila" případně "a jak tomu dítěti budete jako říkat?" a podobně. Ale okolí to ví vždycky samozřejmě nejlíp..klasika:-))) Děkuji!

   Vymazat
 2. my sklízíme se jménem zatím jen neúspěch, ale netrápí nás to, nechť mi všichni vlezou na záda :-)

  btw. neměla bych sem lézt, klidně bych byla taky těhotná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elo, dobrý přístup. Musím to taky přestat řešit. Ale musím řict, že mě ty debaty a důvody "proč tohle jméno ne" točí i u cizích debat. Asi jsem moc citlivá teď...:-D

   Vymazat
  2. mě zase strašně točilo, jak všichni řikali - už je to dlouhý co? už abys porodila.. a pak taky věta - tři takhle malý děti? z toho se zblázníš

   Vymazat
  3. Ono vůbec okolí tomu ve většině případů rozumí ze všeho nejlíp. Ty o tom nevíš nic, Ty jsi "jen" ta těhotná. A to nemluvím o tom, že všichni vědí jistojistě jestli holka nebo kluk :-D

   Vymazat
 3. Ahoj Jani, to je super, že už se ti dělá lépe :-)... Já končím první trimestr a modlím se, aby mi bylo lépe co nejdřív, protože zatím jen hubnu... ale mimčo je v pořádku a to je hlavní :-)
  s těma jménama je to děs... my teda ještě rodině nerozhlašovali, že čekáme rodinu, ale stejně jsme se dohodli, že nikomu jména říkat nebudeme... a to už je máme vybrané ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lenulko, moc držím palce, aby Ti bylo lépe co nejdřív:-) My jména říkáme jen nejbližším přátelům, rodině a lidem u kterých je jistota, že se v tom nebudou šťourat :-))

   Vymazat
 4. ahoj Janina :) veľmi ti to svedčí, váhu mám väčšiu aj bez 23tt a tá maľba tehotnej ženy vpravo hore je skvostná! dlho som si ju obzerala, fakt skvelá.

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Jani, já poslední rok na blogový svět fakt zanevřela, takže je pro mě překvapení, že čekáš miminko :) Moc gratuluju :) Bydlím teď v Poděbradech, tak budu moc ráda, když si najdeš někdy čas a sejdeme se :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Jane, já jsem si říkala, že jsi se nějak odmlčela:-) Poděbrady jsou fakt kousek, občas tam jsme, tak to určitě vyjde:-)

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)