sobota 20. prosince 2014

tipy/knihy, které kluci najdou pod stromečkem

Ještě těsně před Vánoci jsem připravila knihy a publikace, které najdou děti letos pod stromečkem:-) Moc ráda bych přidala i ty pro dospělé, ale to by pak pár lidí nemělo vůbec žádné překvapení...Takže 
tentokrát ty dětské. Před časem jsem dostala otázku, zda nakupuji i knihy pro mě, nejen pro děti. Věřte mi, že mám za prvé: ohromnou zásobu knih na "až budu mít trochu času" a za druhé: no...mě to prostě baví jim pořád něco vybírat. Kombinujeme knihy, které jsem četla jako malá s knihami, které aktuálně vycházejí. Zatím stále úspěšně.

Znáte Zahradu? My jsme začali s večerníčkem, poměrně náhodně-měla jsem trochu pocit, že je na to ještě malej, ale zkusili jsme. Mláděti se příběh kluků bojujících s kocourem ve staré zahradě zalíbil. Taky létající sloni a vůbec jedna z postav vypadá jako tatínek, takže si teď myslí, že tatínkova práce je ráno jít pryč, hrát v pohádce a pak se zase vrátit:-))) No a já jsem si říkala, že co jiného, než mu k Vánocům zabalit Zahradu jako knihu. Baobab mám vážně moc ráda, ideálně bych si tam nakoupila naráz 99% knih, ale držím se(ono to přijde s novou knihovnou, mám takový pocit). Původně jsem se nemohla rozhodnout jestli To je Paříž a nebo Londýn, protože obě města mám opravdu moc ráda. Vyhrála Paříž, mám k ní přeci jen o dost blíž. Když jsem si tak knihu prohlížela, zastesklo se mi, hned bych se tam vydala a je úplně jedno, že jsem tam byla asi před půl rokem. Představuje nejdůležitější historické památky Paříže, obrázky jsou výstižné a já myslím, že by se mohla líbit nejen mě, ale časem i Mláděti. Mimochodem tohle město bylo úplně první, kam se s námi vydal, ještě jako miminko:-))
Těším se, až budeme mít v rodinné knihovně komplet edici. Příště Londýn!Vánoční knížka-váhala jsem mezi touto a Kočičkou z kávové pěny. Vyhrála atmosféra Vánoc:-)
Už nějaký čas jsem přemýšlela nad tím, že Mládě se určitě začne ptát, jak to vlastně všechno je, kde se vzal Ježíšek a hledala jsem pro něj srozumitelnou formu. Myslím že tahle krásně zpracovaná věc od Terezy Říčanové je ideální!První číslo časopisu pro děti Raketa-nakladatelství Labyrint. Podle prvního a jediného čísla zatím těžko nějak moc hodnotit. Každý si v něm najde něco. Mládě rozhodně zaujmou medvědi na lyžích a sáňkách a  J. si určitě přečte komiks(protože co je komiks, to čte okamžitě:-))

Proč obrazy nepotřebují názvy. Jasná volba pro J. (takže doufám, že už to tady nečte!). Věděli jsme, že z Knihexu si ji rozhodně musíme odnést a taky že jo. Publikace poprvé představuje nejvýznamnější období historie výtvarného umění snadno pochopitelnou a zábavnou formou, která zaujme jak děti, tak jejich rodiče. Čtenáři se mohou dozvědět, jaký je rozdíl mezi galerií a muzeem nebo co je to aukce a depozitář. V knize je navíc napínavý detektivní příběh v komiksové podobě(takže výhra!:-) a obrazový rejstřík slavných umělců a jejich děl. Vydává Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa.

4 komentáře:

 1. Znáte Integrační centrum Zahrada v Praze? Provozují i Zahradu Jiřího Trnky - http://www.iczahrada.cz/zahrada-jiriho-trnky/ - ale je to asi spíš tip na léto :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neznáme, ale rozhodně díky moc za tip! Moc se mi to líbí a určitě se tam podíváme :-))

   Vymazat
 2. vsetky krasne, skvely vyber. na zahradu sa tiez chystame. kedze ako slovenske decko ma vacsina ceskych pohadkovych klasik obisla, je to aj pre mna zabava.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)