neděle 7. prosince 2014

týden/25

Někdy si fakt to svoje těhotenství dostatečně neuvědomuju. Asi proto jsem se pustila do největší reorganizace naší rodinné knihovny. Už na podzim jsme totiž dostali od švagrové několik krabic zděděných knih po tetě. Myslím, že jí bylo jasné, že se jich určitě ujmu. Někomu se říká "kočičí máma" a já to mám s knížkama. Přeji si mít velikou knihovnu, ve které budu mít přehled a naše děti tam budou chodit pro inspiraci. Takže jsem se jich ujala i když mi bylo jasné, že ještě nějakou dobu si počkají na chodbě v krabicích. 
Blížilo se datum oslavy narozenin Mláděte. Je to přesně to datum, které jsem si určila jako mezník v několika důležitých bodech(třeba, že Mládě bude už nějaký čas bydlet ve svém pokoji a ten pokoj bude vymalovaný, upravený, aby si tam děti mohly jít hrát, atd.:-). A jak se tak to datum blížilo a já se pořád chodila dívat na chodbu, nabyla jsem dojmu, že ty krabice jsou hrozný, že si toho hned každý všimne a že chudinky knihy si fakt žádají o zařazení. Pustila jsem se do nich s myšlenkou "za hodinku/dvě, to bude hotovo". Jsem ten nejmizernější odhadce na světě. Trvalo mi to dva dny a i když výsledek stojí za to, neměla jsem ani sílu se jít "kochat" tím pohledem na seřazené publikace. 

Oslavu jsem zvládla i když bylo pár chvil, kdy se mi energie těžce nedostávalo. Už třeba ráno, kdy jsem prožila další "zásek" a nemohla jsem vylézt z vany. Hotová uvízlá velryba(nevím jak to dělám, že se mi to v poslední době tak daří).
Jinak se cítím docela dobře, závratně nepřibírám, jen po oslavě jsem pocítila poprvé bolest a únavu v nohou. Takovou, že jsem musela mít nohy na polštářích a odpočívat. Mám pocit, že to nechce odeznít. 
Tvrdne mi břicho, což prý je už normální(s Mládětem to tak nebylo, takže jsem byla docela překvapená). Zároveň už doopravdy hodně roste, svědí mě kůže a od chvíle kdy jsem měla živý sen o tom, že mi břicho prasklo, raději opravdu mažu krémem, nebo olejíčkem. Všechno je jinak, mohlo by se stát, že příště už vážně budu řešit strie. Krom toho je mi na břicho často neskutečné vedro, takže naše večerní čtení už probíhá přibližně takhle...

6 komentářů:

Děkuji za milé komentáře;-)