středa 17. prosince 2014

Týden/26

Jeden z nejnáročnějších týdnů vůbec, bez ohledu na to, že jsem těhotná. Dostala jsem nabídku upéct šest dortů. Běžně mám na jeden kousek čas cca měsíc, nakreslím návrhy, zjistím jaké chutě ano, jaké naopak ne, všechno to sepíšu. Prostě a jednoduše aby člověk, pro kterého dort peču měl naprosto jasnou a stoprocentní představu o čem to bude a jak bude dort vypadat. Měsíc...
Jenže já jsem dostala nabídku na šest dortů. Z toho dva mají mít dvě patra, pokud možno.
A néé za měsíc. Za týden!
Během víkendu jsem udělala návrh, v pondělí jsme se dohodli a já měla na programu jen jedinou věc:dorty.
Limetkový krém s trochou hořké čokolády, světlý korpus, marcipánový potah, srdíčko a nápis "dětem". Nápis i číslo pobočky jsem vyřezávala ručně-absolutní šílenost. Měla jsem si sehnat nějakou vytlačovací šablonu na marcipán, jenže tolik času nebylo. Prostála a proseděla jsem u toho opravdu několik dnů a když jsme odevzdali poslední dva kousky(muž mi totiž výrazně pomáhal), byla jsem šťastná, že několik dnů nemusím přemýšlet o těstech, korpusech, o tom kolik mám času a hlavně jsem nechtěla slyšet nic o dalším pečení. Před Vánoci trochu problém:-)) Ale cítila jsem, že už to fakt nejde dál a celý jeden den po téhle práci jsem ležela a odpočívala.
Těhotenství mi nějak utíká...ani jsem ten 26 týden nějak nestihla, jen jsem cítila, že mám opět velmi unavené nohy a že to není úplně ono. Ve vlaku chodím automaticky do kupé pro těhotné, protože už si nepřipadám nemístně-je to na mě vidět a nevypadám jako drzá holka, která někomu zasedla místo:-) Mám stále hlad a většinou mi stačí tři sousta, abych se cítila naprosto zoufale přejedená. Hlad se opakuje po dvaceti minutách. Chudák můj muž, který moje nářky o hladu a přecpání musí neustále poslouchat! 2 komentáře:

  1. šest dortů? dvě patra? ježišmarjá, to bych šla z domu nohama napřed!! jsi skvělá <3333

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lado, díky. Měla jsem toho až nad hlavu a dlouho nechci dělat žádný dort...

      Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)