pondělí 29. prosince 2014

Vánoce

Letos, i když to tak ze začátku ani trochu nevypadalo, se nám Vánoce opravdu neuvěřitelně podařily. Všechno proběhlo v naprostém klidu, Mládě na nás přenesl v ten pravý čas, vánoční atmosféru. Vlastně to začalo fungovat od chvilky, kdy jsem si řekla, že se nic neděje, když prostě ty Vánoce budou trochu jinak. Večer před Štědrým dnem muž ozdobil stromeček, aby měl Mládě ráno překvapení, poslední balíček na adventním kalendáři čekal...

Dokonce i čerstvá vánočka k snídani byla!

Mládě měl ze stromečku radost ohromnou. Už půl sedmé byl nasyslený u nás v posteli a řešil, jestli dole nějaký stromeček bude, nebo ne. Když zjistil, že ano, tak si ještě v pyžamu vyžádal mašli kolem pasu, ležel pod stromkem a volal "jsem váš dáááreeek" :-)))

A i když jsem tomu moc šancí nedávala, tak i cukroví bylo!

 
Mládě upravený, načesaný, na večeři(a především na Ježíška) čekající:-) Diskutoval samozřejmě nejvíc o tom, jestli najde nějaké dárky...a byl opravdu nejhodnější za poslední dobu:-)))

Na Štědrý den nevaříme ani rybí, ani žádnou typickou, ale naší rodinnou "černou" polévku. Vlastně jsem nikdy v životě žádnou jinou na vánoce nejedla a jsem moc ráda, že muž tento recept převzal a můžu jí večeřet(a pak obědvat a snídat...) i dál:-) Je to zeleninová, hustá polévka do které se přidávají houby a domácí nudle. Jen děláme trochu širší nudle než si pamatuji z dětství, ale to už opravdu ničemu nevadí:-)

...čekání...zkrácené společným focením a natahováním uší, jestli UŽ! :-)


Naprostá spokojenost pod stromečkem u rozbalování dárečků. Ježíšek nezapomněl, Mládě rozdával(=vymýšlel si komu co patří:-))), ale hlavně-byl vážně šťastný u úplně všeho - "mami, cítíš, jak nám ten stromeček krááásně voní?" atd:-)

A příští rok? Už ve čtyřech....:-)


4 komentáře:

 1. Jo, to je pro mě taky úplně neuvěřitelný, že za rok ve čtyřech...! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Quanti, zvláštní co? A už letos a už za chvilku....:-)))

   Vymazat
 2. Krásný fotky..A jste krásná rodina a měli jste boží pruhovaný balící papír, hi hi :)
  Petra Mat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)