úterý 16. prosince 2014

Vánoční besídka

Další rodičovská meta zdolána. Vánoční besídka ve školce je za námi a já vybírám fotky. Mládě měl trému. Je zvláštní, že vystoupení v divadle vůbec neřešil, ale to ve školce, to už byla naprosto vážná věc. Včera ráno se probudil a první co se mnou řešil bylo, že se bojí, aby něco nepokazil. Několikrát jsem ho ujistila, že i kdyby neřekl ani slovo, nic se přeci neděje, což asi trochu pomohlo.
Když jsem ho pak viděla, jak se jde připravit do jídelny, bylo mi jasné, že obavy má pořád. Zbytečně:-)
Zvládli to všichni úplně v pohodě, úměrně věku a necelým čtyřem měsícům docházky do školky. 
Extrémně jsem soucítila učitelkama, které se pro to správné vystoupení musí trochu "ztrapnit" tančením, předváděním, zpěvem, který začínají samotné a děti se postupně přidávají (a já to vím taky, protože mě brzy čeká příprava samostatného bloku:-)).
Mimochodem-říkají se pořád ty stejné básničky a zpívají stejné písně, jako když jsem chodila do školky já a Marketulle! 


Po vystoupení nám Mládě ukázal nejoblíbenější hračky, všechno co se mu ve třídě úplně nejvíc líbí a předal dárečky pro paní učitelky(měly velikou radost:-). A protože už nás zná, uvařil nám v jejich dětském kávovaru pořádnou kávu!
A pěkně ho to vystoupení zmohlo, když jsme odcházeli bylo na něm znát, že toho má tak akorát dost a těší se na spánek:-)6 komentářů:

 1. Jani tak jsem se i já vrátila ve vzpomínkách do školky na besídku, pamatuji si stromeček, prskavky a vánoční písničky, pro děti je to určitě velký zážitek a emotivní napětí. Vaše besídka byla velmi milá a tak Vám přeji krásný zbytek adventního času :-) Sonia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sonio, děkujeme moc:-) Bylo to milé, ale přiznám se, že jsem snad byla i nervózní za něj, aby mu to dopadlo jak si přeje:-))

   Vymazat
 2. Kryštof je úžasný, moc se mi líbí, jak vám uvařil kafe... :D

  OdpovědětVymazat
 3. Jak se snaží <333 A to kafe je boží :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lado, snažil se. Ne vždycky to vyšlo, ale od těch nejmenších mrňat toho fakt nejde moc očekávat:-)

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)