sobota 3. ledna 2015

2015? Už?

Poprvé s Mládětem na lyžích, snaha skloubit školu, rodinu i domácnost, cestování i zásadní rozhodnutí, že nás bude o jednoho víc. To všechno(a ještě mnohem víc!)byl rok 2014...Rok, který mi utekl nejrychleji v mém životě:-)

Škola
Zvládla jsem v řádném termínu ukončit první ročník. Jo! A to jsem tomu ze začátku moc nedávala a měla pochybnosti(co když už nebudu schopná informace vstřebávat, co když už se neumím učit? Co když už nebudu schopná se soustředit na výklad?). Zjistila jsem, že jsem opravdu konečně našla něco, co mě baví, zajímá a co se sice musím hodně učit, ale stojí to za to. Já vím, nic světoborného, ale pro mě zásadní a hodně důležitá věc. 
Začátek druhého ročníku byl ještě mnohem náročnější. Nebylo mi úplně dobře a tentokrát nešlo o nervozitu, ale o těhotenství. Ke statusu studující matka, jsem přidala ještě "těhotná". Aby toho nebylo málo:-)Mládě
Se přestěhoval do svého pokoje, což byl velký a zásadní krok, který jsme dlouho odkládali, až jsem měla pocit, že už je skoro pozdě. Zvládl to ale skvěle, velkou motivací pro něj byla "velká" postel a vidina větší samostatnosti. Užívá si to pořád:-)
Poprvé stál na lyžích v lyžařské školce. Už se těším, až s námi bude lyžovat doopravdy! Začátek byl krušnější, po sundání lyžáků vůbec poprvé mi sdělil, že se mnou už "neka" :-)))
V březnu jsme byli u zápisu do školky, kde byl nadšený, líbilo se mu tam a když si všechno prohlédl, konstatoval, že by tam mohl klidně zůstat hned.
Do školky ho vzali a od září začala jeho první každodenní docházka do kolektivu dětí. Líbí se mu tam, našel si nové kamarády(kamarádky!) a v prosinci jsme šli na první besídku. Byl to zvláštní pocit uvědomit si, že už to není žádné malé miminko...
Oslavil své čtvrté narozeniny!


Těhotenství
Dlouho jsme to řešili. Nastoupila jsem do školy, která se dala zvládat celkem v pohodě i s Mládětem, ale otázka případných Mláděcích sourozenců tak nějak visela ve vzduchu. Dlouho jsem si nebyla jistá, jak pokračovat. Mládě chtěl moc, pořád se ptal kdy už taky budeme mít miminko, kdy bude vozit kočárek? Jak to, že všechny maminky kolem mají miminka a my ne? Zkoušela jsem si představit, jak to budeme zvládat. Dokážu studovat a mít dvě děti? Zvládnu se učit? Nezničí mě to úplně? Dopadlo to tak, že na poslední konzultaci z výtvarky, jsem jela "2v1", což jsem zjistila, až trochu později, ale...měla jsem radost. A mám samozřejmě pořád!:-)Cestování
Reims a Normandie, která byla absolutně nejlepší! Oslavy k výročí vylodění a neopakovatelný červnový road trip. Setkání s lidmi, kteří na plážích před 70 lety opravdu byli, dojemné příběhy a krásné prostředí Francie. Co víc si přát...:-)
Druhá cesta byla s dětmi a především pro děti a vydala jsem se na ní už těhotná. Trochu jsem z toho měla obavy, protože ne vždycky mi bylo úplně dobře, ale před odjezdem se všechno zázračně uklidnilo a mohli jsme jet. Berlín, Miedzyzdroje, Rewal...plavba na trajektu, která se Mláděti strašně moc zalíbila. Dočetla jsem své knižní resty v klidu na pláži, ujídajíc ovoce, cpala se ob den čerstvou rybou a nevěřícně sledovala Kryštofa, který si našel novou kamarádku :-))a jinak?
Naučila jsem se cestovat vlakem, vypila jsem u toho spousty kávy a přečetla pěkných pár knih. 
Šla jsem na třídní sraz!
Stihla jsem i vánoční plurk starbucks kafe.
Poprvé jsem svědčila na svatbě a hned na té absolutně nejkrásnější podzimní...
Poznala jsem spousty milých blogerek osobně:-)
Pořád jsem musela něco jíst!
Dostala jsem vánoční dárky od Marketulle s naprosto nejlepšíma jmenovkama!:-) Protože předsevzetí si nedávám, tak bych si přála v roce 2015:

-dokončit úspěšně druhý ročník
-zvládnout příchod nového člena rodiny co nejklidněji a v pohodě
-vrátit se ke cvičení, kterého jsem nechala kvůli náročnosti a těhotenství
-zdraví všech mých blízkých i mé

Mám pocit, že víc už opravdu nemůžu chtít a pokud se všechno podaří, budu sice vyčerpaná, ale maximálně šťastná:-)

Všem mým čtenářkám a čtenářům přeji v novém roce jen to nejlepší!
PF 2015!


10 komentářů:

 1. I když rodinu zatím nemám, Tvůj blog mě moc baví a moc bych Ti přála, aby se Ti vše zmíněné v novém roce vyplnilo :-)

  Skills of Art

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný soupis loňského roku - tak ať se ti v tomto roce všechno daří co nejlíp! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Puff...doufám, že alespoň část dotáhnu do zdárného konce:-)

   Vymazat
 3. Jsem se tady málem dojala, jak to musel být super rok :-) Jen tak dál a nechci říkat líp ale prostě dál :-) M.

  OdpovědětVymazat
 4. Vše, co si přeješ, ať se ti splní! Krásné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky Martino. I Tobě jen to nej v novém roce:-))

   Vymazat
 5. Krásné shrnutí! Ať se vám v novém roce splní to, co jsi načrtla, a ještě víc!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)