pondělí 12. ledna 2015

co čteme/Encyklopedie Larousse pro nejmenší


Aktuálně nejčtenější, nejdiskutovanější, nejprohlíženější kniha u nás doma. Mládě totiž zjistil, že jedna z prvních kapitol vůbec je "narození miminka" a to je přeci nejvážnější věc posledních týdnů, když taky jedno už skoro máme. Od té doby se jí nechce vzdát.
Z téhle dokonale zpracované encyklopedie ale není nadšený sám, líbí se i mě(a mám k tomu samozřejmě takovou tu správnou radost, že mám zvídavé a hodné dítě, které si prohlíží rádo knihy:-).
Encyklopedie je rozdělena do několika tématických kapitol právě od Lidského těla, přes Dům a město (doma, na ulici, na stavbě, na nákupech, ve škole, sporty, cirkus, cestování, hasiči), Historii (dinosauři, pravěk, Egypt a faraoni, rytíři, Vikingové, piráti až po dnešní svět), Přírodu (střídání ročních období, venkov, les, voda, hory, moře), Svět zvířat (zvířata domácí, na venkově i na statku, v lese, rybníce, ale i v savaně či v pralesích nebo na poušti), až po Vesmír (Země, Slunce a Měsíc a naše planeta ve vesmíru).
U nás zatím opravdu důkladně zkoumáme lidské tělo a ještě asi chvilku potrvá, než ho doopravdy chytnou i ty další kapitoly-jsem si ale jistá, že i k tomu dojdeme. 

Vhodná je pro děti od tří let, nejde o žádné zdlouhavé a poučné texty, jen pár slov ke každému obrázku, které si děti snadno zapamatují. Mláděti se ale líbí i to, že je na deskách "plyšová":-) 
Má i dostatečně silné a pevné stránky, takže opravdu lze prohlížet bez rizika poškození(u těch mladších). 
Za nás ji opravdu můžeme doporučit a děkujeme Ježíškovi, který to odhadl úplně přesně ;-)
"Mami? Ta maminka tady plave, taky plaveš s miminkem v břiše?" případně "Mami! Tady maminka leží na gauči a čte. Umíš to taky tak? Ukááž, ukáááž" instruuje podle obrázku v knize, dokud není zcela spokojen, že dělám s miminkem v břiše všechno hezky a správně:-) Už naprosto přesně ví, jak to bude. Půjdu do porodnice, chvilku se prý budu mračit a pak budeme mít miminko. Jasná věc přece neee?:-)
15 komentářů:

 1. děkuju za tip, tohle jsem potřebovala, už nějakou chvíli hledám encyklopedii pro prcka a nic, tahle vypadá skvěle

  OdpovědětVymazat
 2. Chvíli mračit. Hmm. No kéžby :D

  OdpovědětVymazat
 3. Super tip, díky! Knížek není nikdy dost :-)

  OdpovědětVymazat
 4. No paráda, ještě do ní chvilku porosteme, ale na příští Vánoce jak dělaná, děkuju za tip!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu je to fajn dárek, sama jsem byla překvapená, jak moc Mládě zaujala:-))

   Vymazat
 5. Jinak my máme doma tuhle (Malá dětská encyklopedie - pro děti 3 - 6 let) a co do obsahu bude nejspíš dost podobná, taky se mi moc líbila, i graficky...
  Mišák ji měl rád (cca čtyřletej a výš, teď už teda přešel na vědátorštější knížky :)), teď čeká, až k ní doroste Matesák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem jí prozkoumala, díky ta tip:-)) My jsme se ještě pořád nepřehoupli přes lidské tělo. Atraktivní téma:-))

   Vymazat
 6. malý intelektuál :))) dík za tip :)

  OdpovědětVymazat
 7. Od kolika let ji doporucejete? Maly ma rok a ma ted moc rad Larousse Farmu.

  OdpovědětVymazat
 8. Od kolika let ji doporucejete? Maly ma rok a ma ted moc rad Larousse Farmu.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)