středa 14. ledna 2015

inspirace/6 věcí, které bych si přála nejen pro Mládě

V poslední době se mi sešlo několik věcí-a možná i v rámci toho, že přemýšlím a uvažuji, jaké to bude, až budeme mít o jednoho člena rodiny víc-o kterých si říkám, že je prostě musím(e) nutně mít. A protože se nejedná jen o věci pro miminko, ale i pro Mládě, rozhodla jsem se, že se s nimi podělím i tady. Je to takový maličký wishlist toho, co bych za poslední dobu chtěla stihnout(a nebo alespoň to, co bych chtěla stihnout koupit:-)

1. Velrybí plakát od Jiřího Trnky pro Mládě. Zahradu má pořád moc rád a velryba je super-líbí se mu i v knize, co teprve jako obrázek. Už ji živě vidím nad jeho postelí!2. liščí hračka pro miminko do postýlky. Uvažuji jestli oprášit šicí stroj a snažit se(vztekat se:-) a ušít je(nebo ějaké podobné) sama. Líbí se mi totiž opravdu moc a myslím, že bych nemusela být sama(a mrně se v břiše nadšeně vrtí-asi na souhlas:-)


3. Něco ti povím, Johane. Nevíte, proč ji nemáme už dávno? 


4. A když už jsme v tom nakladatelství běžíliška: Ferdinande! je leporelo, ale...ne úplně nenápadné a obyčejné. Je to totiž leporelo, ze kterého se dá nejen číst. Dá se z něj i vystavět i netopýří domeček. Aktuálně je na něj Mládě už velký a miniMládě ještě úplně malé. Nicméně v hlavě mám krásnou(a samozřejmě, že do jisté míry asi naivní) představu o tom, jak si spolu hrají. Jeden staví, ukazuje obrázky a vypráví a....mrně má prostě jenom obyčejnou radost z velkého bráchy a z toho, jak hezky si hrají:-)5. Kdybych náááhodou zvládla lišky, možná by bylo docela fajn, pokusit se o něco podobného nad postýlku. Balóny jsou super:-)


6. Pamatujete si tuhle promítačku? My jsme jí s Marketullí měly, k ní pár pohádek, které jsme si ve vzácné chvilce mohly promítat. Já vím, v dnešní době už asi trochu nuda, ale toužím po tom sehnat jí a promítat si s Mládětem pohádky. Doufám, že se zadaří-i když nejsem schopna odhadnout, jestli ho to bude vůbec bavit:-)


8 komentářů:

 1. Jeee, krásný věci! Ta knížka - domek je skvělej nápad, po dívám se po ní...
  A ano, pochopitelně jsme měli úplně stejnou promítačku! Ještě by ve Zlíně měla někde být, musím se po ní podívat! :)) Rozhodně si pamatuju Krtečka a kalhotky a Zlatovlásku, ale určitě jsme měli pohádek víc!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domek se mi líbí moc, už se těším na tu fázi, kdy u nás bude aktuální:-))
   Zlatovlásku si pamatuju taky!! a myslím, že i Červenou karkulku jsme měli...Vždycky když jsme byly nemocné, tak jsme si promítaly pořád dokola :-))

   Vymazat
 2. Jani o jedné téhle promítačce bych věděla :) Když budeš mít zájem, tak se ozvi. JelizaRose@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, díky za nabídku! Každopádně muž přišel s tím, že jedna by se snad našla na půdě. Kdyby to nááhodou nevyšlo, tak se ráda ozvu!:-)

   Vymazat
 3. Jojo, Jani, nakladatelství Běžíliška a Baobab jsou naprostá pecka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas, tam bych mohla vybírat pořád:-))

   Vymazat
 4. My jsme meli promitacku na klicku, meli jsme k ni jenom dve pasky bohuzel. Nicmene jsem ji zkonfiskovala uz davno :))
  Lisky a balony jsou krasne (a urcite pujdou usit i v ruce)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, na kličku to je ale super retro:-))
   A o lišky a balonky se pokusím určitě, uvidíme jak to dopadne:-)

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)