pátek 9. ledna 2015

Týden/30+31

Výjimečně dvě spojené rekapitulace, protože o 30.týdnu můžu říct jen to, že jsem odpočívala/jedla/rozbalovala dárky/jedla/odpočívala u prohlížení dárků...:-)))
Byli jsme u babičky, oslavit Vánoce s mojí rodinou. Vlastně jsem se hodně těšila, přestože byla doba(=moje puberta), kdy jsem po každém setkání naříkala, že nikdy nikoho z mých partnerů nemůžu na takové setkání přivést, protože by to jednoduše nedal/utekl by mi/nepochopil by. Muž to už pěkných pár let dává docela dobře, řekla bych:-)) 
31.týden
Ve znamení další kontroly na ultrazvuku. Tentokrát i s Mládětem. Vůbec poprvé od chvíle co ví a uvědomuje si, že bude mít sourozence, jsem ho vzala s sebou do ordinace. V obrázcích, které viděl na obrazovce nepoznal nic, ale pocit, že tam je někde to miminko, to mu asi zatím bohatě stačilo. Kromě toho si mohl prohlédnout jak to na takovém ultrazvuku vypadá a co to všechno obnáší. Jako ohromně zajímavou věc zhodnotil ihned gel na břiše "je to k jídlu? Docela mám hlad, tak bych si dal..." 
Trochu čekal, že si už miminko odneseme domů. I přes to, že jsem mu už vysvětlovala, jak nejdřív půjdu do porodnice, tam se miminko narodí a pak teprve domů, má pocit, že když jdu na kontrolu, vyjdu ze dveří s novorozencem. Kéž by to bylo takhle krásně snadné! :-)
31 týden byl docela dost náročný. Břicho, které mi do té doby nedělalo zase až tak veliký problém, mě najednou táhne k zemi. Doslova! Nejde to vysvětlit nijak líp, prostě jdu občas k zemi. Matně si pamatuji, že tenhle problém jsem měla s Mládětem až opravdu těsně před porodem. Co budu teď dělat ten zbylý čas? Prý se to ještě trochu srovná, budu tomu věřit. Zároveň mě ze spaní budí bolest pod žebry, což není taky nic příjemného a ještě jsem nenašla způsob, jak si od toho alespoň na chvilku odpomoct. 
Mažu si břicho už nejen kvůli striím(zatím nic, ale jsem smířená s tím, že třeba budou), ale hlavně proto, že mi to večer dost pomáhá. 
Další věc, kterou aktuálně hodně řeším je pleť. Na začátku těhotenství se mi začala příšerně mastit, ale během pár týdnů se všechno vrátilo do normálu. 
Mým aktuálním problémem jsou červené fleky, které se mi dělají na obličeji. Po pár dnech mizí, ale naposledy po nich zbyla extrémně suchá pokožka a dokonce se loupe! Uff...Doufám, že to není nějaký ekzém, ráda bych "závěr" těhotenství prožila alespoň trochu v klidu:-)
Mládě pokračuje ve svém těšení se a mrně na něj reaguje docela dost výrazně. Stačí, aby mi dal pusu na břicho a chvilku mluvil-ihned se mi začne vlnit břicho. Často říká co dělal během dne a "mám Tě ráád". Jsem moc zvědavá, jak to bude vypadat třeba za půl roku :-))

8 komentářů:

 1. S tou kůži, mě se během zimy vždycky po celém těle objeví takové vysuchlé rudé fleky a předcházím jim Biodermou atoderm, mažu tím i Eliho, protože to po mě pravděpodobně zdědil... a prozatím jsem bez komplikací :)

  Je hezký jak se Mládě těší ma sourozence :) Eli to ještě úplně asi nevnímá, ale občas se zamyslí a dívá na můj pupek. Pak mu dá pusu, řekne mimi a zdrhne zase za svým...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem nikdy problémy s pletí nemívala. Ani při prvním těhotenství, až teď:(
   Mládě se vážně moc těší a pořádně to prožívá. Opravdu jsem zvědavá, jestli to půjde takhle hezky pořád...:-)

   Vymazat
 2. Všemožné problémy s pletí jsem taky prodělala, fakt je to celkově podruhé nějak všechno rozhozenější... snad se to srovná!

  B. taky komentuje jen "todle žbíško", případně "žbíšku mimiko", ale Motorek ji má, si myslím, docela rád, a když ji slyší, taky se hemží :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Todle žbíško :-D to je milý náhodou. A to vnímání staršího sourozence se mi moc líbí:-))

   Vymazat
 3. Jani, ty cerveny fleky jsem mela taky, plet se stala vic citlivejsi, pomohl mi vzdy nejaky dobre hydratujici, trosku hutnejsi krem....

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, jako vždy krásné fotky! už jsem to sem asi někdy psala,ale Mládě bude prostě ten nejlepší bráška!!! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)