pátek 30. ledna 2015

Týden/34

Přivřít si několikrát za sebou břicho do dvířek v kuchyni, to je vrchol. Aneb - 34 týden. Každé ráno po probuzení uklidím spodní část domu včetně řádné úpravy kuchyně. Předpokládám, že jde o nějakou formu "hnízdění" a říkám si, že co kdybych náhodou už musela jet do porodnice. 
Byla jsem na kontrole a samozřejmě se potvrdilo jen to, co je jednoznačná pravda. Prostě se to blíží.
Moje aktuální pocity se zmítají mezi "to určitě všechno zvládneme" a "ježišmarjá, co budu dělat?" 
Nemám tušení jaký je to pocit být dvojnásobná máma. Vím, že dokážu svojí lásku rozdělit spravedlivě, ale...zatím je to takový krok do úplného prázdna a já prostě jen čekám, co teda bude. Nebudu Mládě opravdu posouvat na další kolej jen kvůli miminku? Bude mě mít ještě pořád rád?

Ano a k tomu ještě pořád rostu, což okomentoval Mládě slovy "mami? víš že vypadáš jako dýně s nožičkama?" A já vím, že tak opravdu vypadám :-D Mám totiž přesně 70kg a vůbec si na svoje "nové tělo" nejsem schopná zvyknout. Kde se to najednou vzalo?:-))
Přemýšlím, že už pomalu začnu pít čaj z maliníku. Při prvním těhotenství jsem ho pila a i když nevím jestli to bylo tím, nebo nějakou velikou shodou okolností, porod jsem měla rychlý a tvrdím si říct, že dobrý. Takže čaji věrná zůstanu. Stejně tak i lněnému semínku, které se doporučuje.
Tak nějak máme všechno pohromadě, připravené a kdyby Mládě nebyl nemocný jako 90% školky, tak bych řekla, že odpočívám před porodem. Zatím řešíme Nurofen, teploty, únavu(nás všech) a rýmu. Jen doufám, že nic nechytnu, to už by se mi vážně nehodilo...
Ještě v rychlosti k pravidelné kontrole u doktora. Všechno až na málo železa v krvi je v naprostém pořádku, možná by to bylo klidnější, kdybych nepřiběhla na poslední chvilku a ve své rozjetosti skoro nerozbila půl ordinace. Ale pan doktor už mě nějak zná, takže dobrý :-)))


12 komentářů:

 1. Tak při větě "dýně s nožičkama" jsem vyprskla smíchy :-)) Přeji, ať to vše proběhne bez problému :-)
  Skills of Art

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm 70 kilo, to jsem mívala před nějakou dobou a to jsem ani těhotná ještě být nestihla...:-( :-D Moc ti to sluší a držím pěsti aby vše dopadlo dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já jsem(bývala) docela maličká, takže mě ta váha trochu vyděsila :-)))
   Děkuji!

   Vymazat
 3. Krásná fotka, moc Vám to sluší! Hodně zdaru! Svatava

  OdpovědětVymazat
 4. Teda já jsem nevěřila, že bys mohla mít fakt větší břicho než já... ale při téhle fotce začínám pomalu pochybovat (promiň) :))) Ve fázi přivírání břicha do dveří a skříněk jsem aktuálně taky, se sháněním a hnízděním dtto. Možná si dáme závody! ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Jé, přivírání jsem měla v prvním těhotenství - Juniora jsem málem přivřela do dveří auta.. a že jsem měla šílený strach, bylo to naštěstí jen malé dotknutí. Jo a jak to bude se dvěma? Fičák, strašně vám uletí čas, ani se neotočíš a bude to měsíc za měsícem. Jinak je nejlepší nic neplánovat... podívej se ke mně, jaký byl návrat z porodnice :-)))

  OdpovědětVymazat
 6. Kombinaci maliníku a lněného seminka mám vyzkoušenou dvakrát a dvakrát v poho ,takže jedině schvaluji..plus cvičení tehotenske jógy..jinak držím palce do dalších týdnů..uvidis sama,jaké to je byt dvojmatkou..to si zkratka nepredstavis,než to nastane...☺ me nejvíc ničí ty rymicky, kaslicky a spol...u nás je to spis zázrak,když nikdo pres zimu nesmrka...pa Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zima a dětské nemoci jsou strašné i s jedním, natož dva...ale snad to půjde. Nějak to zvládneme:-))
   Díky!:-)

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)