úterý 27. ledna 2015

U Bílé krávy

Restaurace U Bílé krávy je zaměřena na speciality z hovězího masa plemene Charolais. Toto bílé plemeno pochází z francouzského Burgundska, proslulého nejen skvělým vínem, ale i jeho snoubením s mnoha kulinárními specialitami. O každém kusu se můžete z tabule vyvěšené v restauraci dozvědět vše: jeho číslo, stáří, datum porážky i konkrétní dobu zrání masa. A přesně na tomhle místě, jsme byli včera s mužem na večeři-naše vzácná společná chvilka:-) 


Na úplný začátek domácí medovina. Vzhledem ke svému stavu jsem ji jen decentně ochutnala-velmi silná(ale jistě dobrá).

Předkrm se skládal z mořského ježka s kaviárovou pěnou, šneků v v krémové polévce s bylinkami a mousse foie gras. Do ježka jsem si, ač mám moc ráda nové chutě, musela dodat trochu odvahy. Cítila jsem z něj moře, což mi samo o sobě nevadí, ale...opravdu jsem netušila, co od něj čekat, takže jsem ze začátku trochu váhala.
Polévka  byla výtečná, s trochou kopru a dalších bylinek. Vlastně mi lehce připomínala chuť kulajdy, až na ty šneky samozřejmě:-)
Pěna z bílých husích jater-výborné, jemné. Přesně takové věci mám moc ráda. K předkrmu bylo podáváno Sauvignon Blanc z oblasti Languedoc.

Jehněčí roláda s kaštanovou nádivkou, celerovo-petrželové pyré a rozmarýnová demi-glace. Už se těším, až nějaký kaštanový recept vyzkouším doma. Opravdu úžasná chuť! Doprovázeno vínem Merlot taktéž z oblasti Languedoc.

Jako další přišla na řadu variace steaků z uzrálého hovězího Charolais, brambory Grenaille a šalotkové demi-glace. Od nejbližšího kousku-hovězí pupek, hřbet a poslední kýta. 

Dezert v podobě Crème brûlée a espressa. Dokonalá sladká tečka! Uznávám, že jsem v závěru už opravdu měla co dělat:-)) A můj muž si už dal jen kávu=snědla jsem vlastně víc než on. Uf!

Můj mírný boj s ježkem v předkrmu:-)


 Na úplný závěr je důležité poděkovat švagrové, za to, že nám nejen nadělila vouchery na Grand Restaurant Festival, ale také nám přišla večer pohlídat Mládě. Díky, bylo to super!:-)

4 komentáře:

 1. Všechno to vypadá skvěle, škoda že to není ve stálém menu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně ten předkrm je jen v rámci grf, škoda to rozhodně je!

   Vymazat
 2. Hned bych na festival zasla. Neco dobreho bych si dala. To vase jidlo vypadalo skvele.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)