středa 25. února 2015

Máme doma vodníka!

První karneval, na který se Mládě vypravuje. Je to pro něj veliká  a důležitá akce na kterou se moc těší:-) A protože téma zní "vodníci, hastrmani a víly" máme doma už pár dnů malého vodníčka. 
Trochu jsem se bála, aby se všechno stihlo včas(člověk nikdy neví, natož ve 38 týdnu těhotenství), ale zvládli jsme to všechno dokonce s předstihem. Takže tady je....
Vůbec první kostým, který jsem kdy dávala dohromady, což je možná občas někde vidět, ale to, že jsme si to s Mládětem užili je mnohem důležitější, než drobné nedostatky:-)
Mimochodem, pěkné dusno kvůli vodníkům bylo ve školce. Některým maminkám se do kostýmů nechtělo, moc složité, moc práce, moc času stráveného s dětmi(alespoň tak mi to připadalo). Ano, bylo by mnohem jednodušší zaběhnout do H&M a koupit tam overal Spidermana. Na to se u nás nehraje. Ať žijou vodníci!14 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Před 20 lety jsem na škole v přírodě na základce byla taky za vodníka (či za vodnici ;)). Tehdy se to moc neřešilo, prostě se na škole v přírodě vyhlásil karneval, nikdo neměl nic s sebou a maska se vyrobila tam. Nějaká učitelka vymyslela vodníky, já měla s sebou zelené tričko a ty příšerné okrové punčocháče. K tomu se vyrobil jakýsi klobouk s pentlemi a vrcholem modelu byly oči. Ty se vyrobily z kartonu na vajíčka - z 2 jednotlivých "futrálků", kterým se prostřihly dírky na oči a celé se to dalo na gumičku. Váš model se mi taky moc líbí, daleko lepší než spidermani. Takže konec vodníků v Čechách je zase v nedohlednu ;)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky!
   oči z kartonu na vajíčka jsou super, to jsem viděla taky a vypadá to opravdu vodnicky :-))))

   Vymazat
 3. krásný vodníček, moc mu to sluší! :)
  já chodím s kamarády na karneval každý rok a to vymýšlení masky a následné přípravy mě na tom celém baví snad nejvíc! ráda vymýšlím, chystám, šiju, vyrábím.. a koupené masky nebo masky z půjčovny se mi pak na samotném karnevale vůbec nelíbí, přijde mi škoda se o to vyrábění ochudit a.. není to prostě ono!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky mačet,
   právě že to vymýšlení masky a realizace jsou nejvíc. A my jsme si to zvládli užít. Žádný stres, jednou odpoledne. A to jsem opravdu šicí antitalent a moc toho nezvládnu(bohužel). Všechno je to jen o chtění/nechtění rodičů(mám pocit)...

   Vymazat
 4. Kouzelnej vodníček, kostým se vám moc povedl. Syn má 15 měsíců, tak jdou karnevaly zatím mimo nás - i když vím, že i v tomhle věku už se některé děti účastní, ale přijde mi, že z toho stejně nic moc nemají. Už se ale taky na náš první společný kostým těším :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc!:-))
   Ono to s těmi dětmi neskutečně rychle uteče. Přijde mi to jako chvilka, kdy jsem si říkala, že je ještě na karnevaly spousty času. A první máme za sebou:-))

   Vymazat
 5. Parádní :-)
  U nás teď frčí Červená Karkulka a protože já umění šicího stroje neovládám, ušila Amálce červený plášť mamka...Ami v něm spí, chodí do školky i na procházky... Dětský svět je prostě bájo :-)
  Ať se karneval vydaří a tobě hodně sil do finiše :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Báro:-)
   S tím dětským světem souhlasím. Je to super a jsem ráda, že si to Mládě takhle užívá!

   Vymazat
 6. Dokonaly vodnik! Skvele se kostym povedl. Nejlepsi kostym jsem vyrobila z vseho mozneho najiteho v lese...hejkala a vyhrala prvni cenu. Jednoduche, levne a efektni i ivni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, ono to tak přesně funguje-v jednoduchosti je prostě síla:-))

   Vymazat
 7. Dobrý den. Nádherný vodník!! přesně takový kostým si syn přeje příští týden na karneval :) červený kalhoty už máme, zelené třičko taky zvládneme, takže mi zbývá ušít jen ten kabátek se šosy. Taky nejsem nějaký šicí machr, a tak se chci zeptat - podle jakého střihu jste kabátek se šosy ušila? Děkuji moc za tip!! Hanka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)