čtvrtek 23. dubna 2015

Knižní tip/Mrtvá šelmaŽe jsem z jihu, to jsem psala určitě mnohokrát. To, že ráda čtu a hledám nové a nové knihy do naší stále se rozrůstající knihovny-to už je také věc docela dost známá. I když bych možná teď měla ležet v odborné literatuře a připravovat se do školy, tak mi to zase tak úplně nejde. Dostala se mi totiž do ruky nová kniha. A není jen tak obyčejná-odehrává se totiž v mém rodném městě, je to detektivka a napsal jí jeden naprosto úžasný pár:-) Takže...copak se můžu pořádně učit, když se v Táboře řeší cosi záhadného? Jdu na čtení a vám přináším po dlouhé době knižní tip. Tu prostě musíte mít-koupíte například zde nebo jako e-knihu zde. Je třeba trochu ty severské detektivky nechat odpočívat(alespoň tedy v mém případě:-).


"První ze série detektivních případů Souřadnice zločinu, se odehrává v Táboře. Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá.
Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby. Třetí hlavní postavou je samo město Tábor. A zatímco si čtenáři lámou hlavu nad mrtvolou z táborské radniční věže, autoři již splétají nitky Stříbrné iniciály, dalšího případu, tentokrát z Kutné Hory."3 komentáře:

  1. Musím si jí taky přečíst, strašně se těším;)

    OdpovědětVymazat
  2. wau to vyzerá dobre, mám rada takéto záhady a napínavé príbehy :)

    OdpovědětVymazat
  3. Z husitského muzea? Paráda, miluju číst o místech, která znám...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)