sobota 30. května 2015

miniMládě/2měsíc


Ano, je to se zpožděním. Zatím se ještě pořád nějak snažím všechno dohromady zvládat, ale některé věci musí bohužel vždycky trochu počkat. Takže až dnes(a příště už snad v řádném termínu:-)) o tom, jaký byl druhý dvojdětný měsíc:-) 

Takže asi takhle:přijde mi to, že to nebyli dva měsíce, že je to takhle odjakživa. Říkám si, že když jsem si po narození Mláděte myslela, jak si vážím volného času, teď si ho vážím dvojnásob. Protože zatím nic takového jako volný čas neexistuje:-))) Sama ve sprše-20 minut-pocit absolutní svobody, 10 minut v drogerii-lepší než kdysi půl dne volna...

Jsem unavenější, než poprvé, ale pořád si ještě říkám, že může být hůř. Jsou noci, kdy miniMládě spí ukázkově a budím se plná energie. Bylo už ale i pár nocí, kdy jsem byla vzhůru od čtyř a jediné na co jsem usilovně myslela, byl hrnek kafe.

Ke konci druhého měsíce jsem začala pít normální kafe(do té doby jsem jela na decafe) alespoň ráno, protože jinak jsem měla pocit, že už to dál nepůjde. A kupodivu dobrý:-) Skoro mi přijde, že se spousty věcí srovnalo..

Štěpán se sice narodil jako poměrně veliký chlapeček, ale ve dvou měsících ještě na 5 kg nedosáhl. Ovšem na délku roste a roste, přijde mi to úplně neuvěřitelné, jak může být takové miminko dlouhatánské, když natáhne nožičky:-)

Začal se na nás usmívat a směje se i nahlas. Stále reaguje nejvíc na Mládě, které mu každé ráno, než jde do školky jde dát pusu, chvilku s ním leží v posteli a povídá mu a pak teprve vyráží na snídani. Tahle scéna mě vždycky dokonale dojme. Žárlení je v nedohlednu, takže si užívám sourozenecké lásky, dokud nepřijdou první rvačky o hračky:-)))

Děti se vzájemně v noci nebudí-věc které jsem se bála. Dětský pokoj sousedí s naší ložnicí a měla jsem strach, že když v noci Štěpán zabrečí, Mládě bude hned na nohou a do školky pak půjde navyspalý. Tak to naštěstí vůbec neplatí. 

Už nespí celý den, ale vyžaduje mnohem víc pozornosti, snažím si s ním hrát na dece, trénujeme pasení(zatím to není úplně ono, ale věřím, že to rychle dožene:-) 

Během druhého měsíce jsme vyměnili kočár a místo x-landeru, ve kterém jezdilo Mládě, máme teď Jane. A i když mi to chvilku bylo líto(asi fakt hormony stále pracují), tak svoje uplatnění najde jinde a bude o něj dobře postaráno :-))

Takže sečteno a podtrženo: jsem unavená, občas mám pocit, že kojím nonstop-celý den a celou noc, snažím se povídat si s Mládětem a věnovat se mu, aby neměl pocit, že je odstrčený. Ne vždycky mi všechno vychází, ale snažím se, jak jen to jde. Ale jsem šťastná a to je zásadní, protože to přebije i tu největší únavu:-))

18 komentářů:

 1. Jani, jsou to krasne momenty, i kdyz se moc nevyspime, co? Stepanek je krasny miminko:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali, máš pravdu. Jsem unavená, nevyspalá a stejně šťastná máma. Nějak to funguje:-))

   Vymazat
 2. Štěpán je moc krásné miminko! vypadá strašně spokojeně :)

  OdpovědětVymazat
 3. Proč jste vyměnili X-lander?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedna velká náhoda:-)) Původně totiž měl být pro Markétulli, ale vybrala si x-lander a já jsem víc chtěla Jane ;-)

   Vymazat
 4. Jani, to je super, jak jsou kluci na sebe hodní. Teda Mládě na mini Mládě :-) Užívejte si to!

  OdpovědětVymazat
 5. Štěpánek už nevypadá jako úplné miminko, hezky vám roste. Buďte zdraví.

  OdpovědětVymazat
 6. co mi to děláš? možná jsou to jen hormony, ale normálně jsem se dojmula :')

  OdpovědětVymazat
 7. Obdivuju Tě... Stejně tak každou mámu, protože to je opravdu záhul :)
  Petra Mat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)