úterý 12. května 2015

Trnkova zahrada 2

Volný pátek jsme se rozhodli využít k návštěvě Plzně a výstavy Trnkova zahrada 2 v Západočeském muzeu. Těšila jsem se hodně, protože knížku jsme četli s Mládětem, pohádky už taky zná a byla jsem moc zvědavá, jak to celé bude vypadat. Určitě to většina z vás zná..Pět kluků, kteří objeví cestou do školy za rezavou brankou tajemnou, zarostlou zahradu, v jejíchž útrobách se setkají s různými, převážně zvířecími tvory a prožívají s nimi nejrůznější absurdní a směšná dobrodružství. Výstavu připravili Jan a Matyáš Trnkovi, syn a vnuk slavného autora a snažili se diváka vtáhnout do příběhu. A občas se jim to docela dařilo:-)Štěkafon, Mládě se snaží "vyštěkat" svou vlastní písničku:-))


Velrybárium. Tady se čas od času vynoří velryba, která všechno četla, všechno ví, vypráví, recituje a rozdává svá moudra:-)

Protože děti různě sedí na zemi a hrají si, nelze jít na výstavu s kočárkem. Nechali jsme ho tedy v šatně a vyrazili s nosítkem. Tedy...muž vyrazil s nosítkem:-) miniMládě to celé tak nějak spokojeně prospal.

Nejvíc času Mládě trávil na Kočkodromu-děti na tříkolkách chytaly zlomyslného kocoura. Kdybych ho neukecala na zmrzlinu, asi by tam jezdil ještě teď:-)) Ale dopadlo to výborně-dostal ho:-)

A únava byla v závěru dost veliká...

Slonograf na úlný závěr a pár krátkých sloních historek:-)

6 komentářů:

 1. To je super, že jste si to užili. Mimi u taťky je super :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to fajn a mimi se u tatínka nosí moc rád:-)

   Vymazat
 2. Musím, musím se tam taky vypravit, Zahradu já miluju a už jen pár dní. Report je inspirující a snad to zmáknem i my:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě taky a strašně, strašně moc, takže jsme museli:-) Doufám, že se zadaří a výstavu uvidíte/zažijete!:-)

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)