pátek 26. června 2015

Na festival s dětmi

Letní festivaly navštěvujeme dlouhé roky. Ať už sami dva, nebo později i s Mládětem. Letos to bylo úplně nové. Rozhodli jsme se navštívit pár festivalů i s miniMládětem. A s takovým prckem je to už daleko náročnější příprava. Dávno už to není "jé hele nechceš na festival?" "ale jo, proč ne..jedem"(a že to takhle fakt dřív bylo:-))
Teď už je všechno s ohledem na děti a jejich pohodlí. A protože si myslím, že stále více rodičů bere své děti na podobné akce(potkala jsem se už s několika festivalovými matkami s kočárem, na rfp dokonce s maminkou malých dvojčat!), rozhodla jsem se napsat takový malý návod na to, co balím do festivalové tašky pro mé děti já.Kojenecká voda-na festivaly se obecně pití nepovoluje, u vchodu všechno zabavují a tak dále. Vozíme s sebou v tašce minimálně dvě malé lahvičky kojenecké vody(250ml). Zatím to nikdy nikomu nevadilo. Když je opravdu teplo, tak miniMládě pije nejen ode mě, ale občas mu dáme trochu právě téhle kojenecké. Mládě už si pití kupuje přímo v areálu. Každopádně  pitný režim je základ a hodně to hlídám!

Plenky-s nimi na cestách nešetřím nikdy. Před pár dny jsem zjistila, že většina tašky je nacpaná právě jimi, protože mám hrůzu z toho, že dojdou. Takže se snažím mít v zásobě co nejvíc.

Látková plena-klidně i dvě. Všichni víte, na co se používají?:-))

Osuška-beru všude s sebou. O těch z T-Tomi jsem psala už v koupacích vychytávkách TADY

Přebalovací podložka-součástí každé tašky. Někdy se mi stane, že přebaluji přímo v kočárku, někdy na trávě. V létě bez problému, ale podložka je nutnost. Ideálně omyvatelná verze.

Vlhčené ubrousky-čím víc, tím líp. Dvě děti jich využijí klidně celý balíček za odpoledne:-))

Náhradní oblečení-pro miniMládě ho nosím v tašce prakticky pořád. Pohromy nelze odhadnout dopředu.

Šátek-na přikrytí kočárku. Na festivalech občas přetahuji přes kočár svůj šátek. Vím, že si spousty lidí myslí něco o tom, že je to nestylové, možná i nevzhledné a tak dále. Jenže někdy jsem klidnější, když je miniMládě takhle schované. A on to má rád. Nejen, že na něj nesvítí, ale zároveň alespoň trochu tím zabraňuji případnému prachu a občas je to jen o tom, že tam má takhle svůj klídek. Fungujeme takhle i na zahradě a jde to:-) Nejčasteji používám tenhle Desigual šátek, protože je obrovský a je takový velmi multifunkční a mám ho ráda. A Desigual mě docela baví:-)

Hluchátka-naprostá nezbytnost pro miniMládě. Kdybych je neměla, tak se na žádný festival nejspíš letos neodhodlám. S nimi to jde:-) Využíváme když už máme pocit, že hluku kolem je opravdu moc. I když je celkem pohodář a jakákoli hudba ho spolehlivě uspí. Využili jsme je zatím na rfp, ale třeba na Kašpárkohraní nebylo třeba. Máme Alpine Muffy Blue, které jsme sehnali ZDE a jsou opravdu výborné. Jejich konstrukce je podřízena dětským potřebám a jsou velmi dobře polstrované, takže děti nic netlačí. Dají se i složit, takže moc místa  v tašce nezaberou.

Doklady-obou dětí. vždycky s sebou. Nemusí se stát vůbec nic, ale je lepší je mít u sebe. Prostě jistota.

Identifikační pásku/triko pro děti-bez toho to nejde. Mládě sice ví jak se jmenuje i odkud je, ale telefonní čísla na mámu a tátu nezná. Na pásce, kterou jsme pořídili TADY má napsané celé své jméno+kontakt na jednoho z rodičů. Na tričku(sehnali jsme přímo na rfp) má telefonní čísla pro jistotu na nás oba. Zatím jsme nemuseli nikdy využít a doufám, že ani v budoucnu nás nic podobného nečeká.


A ještě pár zásadních mých osobních poznámek k festivalu&dětem. Aneb-jak fungujeme my:

-Na festivalu nikdy nespíme, nikdy ne v areálu, v kempu a tak podobně. Jezdíme domů.

-Nikdy nezůstáváme dlouho do noci.

-Nikdy nezůstáváme, když se dětem festival nelíbí a vždycky jsme připraveni se okamžitě sebrat a odjet.

-S miniMládětem nechodíme k podiu, užíváme si hudbu z povzdálí. Někdy je to mnohem lepší:-)

-Vždycky máme přehled, kde Mládě je, nikdy nechodí nikam sám a většinu času ho vodím za ruku.

-Nikdy nepiju. Teď kojím, takže je to jasné. Ale celkově u mě platí, že když jdu na festival s dětmi, nepiju alkohol. Vždycky musím být připravena se o ně postarat.

-Nevadí mi, starat se o děti, neberu je jako přítěž a jsem ráda, že je na festivaly můžu vzít. že se mnou nebudou sedět vždycky jen doma. Mládě je hudební nadšenec a podobné akce má moc rád. MiniMládě se zatím tváří, že je všechno v pohodě. Tak uvidíme:-)

3 komentáře:

 1. Super příspěvek, takhle to vypadá jako maličkost ;) kdybych se přece jenom letos odhodlala, budu se určitě inspirovat!

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, jsem moc ráda, že jsem na Tvůj blok narazila.Chceme letos vyrazit s malou (rok a půl) na RFP. Víme do čeho jdeme, byly jsme již mnohokrát s manželem sami a cítím, že s jistými omezeními, si to malá také užije a hlavně bude s námi sdílet radost..:-)
  Máme výhodu, malou nosíme (šátek, nosítko), takže bude u nás a v pohodě, taky už volá na čůrání, takže o pleny méně.
  Jen co ještě řeším je, jak jet a kde spát? Jsme ze severní moravy...
  Tereza :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)