pondělí 27. července 2015

dva týdny prázdnin

Téměř čtrnáct dnů pauza! Ale přijít to asi muselo. Potřebovala jsem vypnout, neřešit nic než to, že máme tři děti a prázdniny:-) A ještě než začnu psát něco dalšího-chci moc poděkovat všem, kteří mi napsali ať už veřejně, ale i soukromě spousty krásných vzkazů, ve kterých mi vyjádřili svou podporu. Opravdu si toho moc vážím a vaše vzkazy+pauza na to, abych si v klidu ujasnila, že nic není tak horké jak se na první pohled zdá, mi dohromady moc pomohli. Vlastně mě to utvrdilo v myšlence, že se přeci nevzdám jen tak:-)

Původně jsem si myslela, že budu psát každý den krátké zprávy, co jsme zrovna podnikali, protože plánů a výletů jsme měli hodně, ale pak jsem si řekla, že když prázdniny, tak se vším všudy. A opravdu mi tohle vypnutí hodně pomohlo. 
Sama pro sebe jsem si zjistila, že tři děti jsou vážně dost. A to i přes to, že J. je už fakt velký kluk, který nás zase nijak extra nepotřebuje. Myslet na ně na všechny, aby to fungovalo, aby byli(v rámci možností)spokojení všichni, byl někdy docela oříšek. Ovšem-přežila jsem! Jednou tahle zkouška přijít musela :-) Taky mě přepadla šílená myšlenka. Totiž-co až si všichni tři najednou přivedou svoje holky? To už se sem normálně nevejdem:-)))
Dneska tedy jedna dlouhá reportáž o tom, co jsme všechno stihli a jak se nám to líbilo. Takže do toho...Večerníček! Skvělá výstava, kterou jsme navštívili v počtu pěti(!!)dětí a čtyřech v závěru notně zničených, kafem se dopujících rodičů. Je sice fakt, že dva kluci se vezli v kočárku, ale stejně!:-)
Zjistila jsem ovšem, že tam musíme znovu, ještě to chci vidět jednou. Mládě byl rád, že se mohl vyfotit jako Večerníček(i když únava udělala své a trochu v závěru pofňukával, tohle se povedlo!).
Výstava je rozdělena do dvou částí. Jedna část je ve Valdštejnské jízdárně, kde jsme potkali téměř všechny večerníčkové hrdiny. A moje oblíbence(Ovčí babička!!).
Druhá část se nachází v Museu Kampa. Díky únavě dětí jsem z ní viděla jen kousek(vrátím se!), ale pochází odsud právě první fotka Mláděte, coby Večerníčka:-)
V největších vedrech jsme se chladili v bazénu. A ledovým kafem k tomu! Chtěla jsem přečíst alespoň jednu knihu a nedala jsem víc než pár stránek. Ale viděla jsem díky J. po večerech tři díly Hunger games, protože mě přesvědčil, že se mi to určitě bude líbit. A líbilo!Takže jsem si pak hrála na Katniss a začalo mě to bavit!:-)A když nás to omrzelo, jeli jsme do Poděbrad, protože tam je vždycky krásně! A taky je tam spousty míst, kde se můžou děti krásně namočit :-D


Následné sušení probíhalo stylově, jak jinak než v kavárně. S dobrým kafem a super, osvěžujícím ciderem...

Po delší době Zoo Chleby. Zoo byla rozšířena a nějakou dobu jsme zůstali na velkém dětském hřišti. Mládě výšky zrovna nevyhledává, takže se držel při zemi, ale vypadalo to výborně. Do některých atrakcí musí ještě dorůst:-) Každopádně se mu tam tak jako tak líbilo. 


Želví focení proběhlo!


Jedna unavená, trojdětná máma. A kluci. Všichni tři, aby se to nepletlo:-)A protože i mámy potřebují občas, alespoň na chvilku vypnout, jeden večer jsme se sešly s Terezou. A právě od ní má miniMládě nového medvídka na spaní(a ještě super skvělou námořnickou lahvičku, ale o té zase příště:-). Interně medvídkovi říkáme Hajánek, takže doufám, že z miniMláděte nebude Joey Tribbiani:-D A ze srazu příště určitě udělám fotku! Musím:-))
Poděbrady-soutok Labe a Cidliny lodí a zpět do Poděbrad. Pohár na palubě a Mládě v pruhovaném triku! Hurá! :-))


Jedno odpoledne jsem se vydali na zámek Loučeň. Labyrinty, bludiště a spousty další zábavy:-)
Ale tohle nejvíc!


A taky..Perníková chaloupka:-)

Tak tady jsme se brali. Před pěti lety:-)


Plavba do Kerska! Tentokrát opět v počtu pěti dětí a čtyř dospělých. 
Parkoviště kočárků:-))

Námořníci!

A hezká procházka po okolí:-)

Oběd v Hájence. Nejlepší! A dala jsem si se zelím, jako vždycky. Pokaždé si říkám, že příště už šípkovou a ještě nikdy mi to nevyšlo :-D

A občas večer poklidné grilování...Když byla energie:-))

3 komentáře:

  1. Hajánek je nejlepší! A do Hájenky na šípkovou už sakra jednou chci <3

    OdpovědětVymazat
  2. Hajánek je nejlepší! A do Hájenky na šípkovou už sakra jednou chci <3

    OdpovědětVymazat
  3. Víš co je nejdůležitější...vypadáte šťastně. Všichni :o)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)