pondělí 20. července 2015

miniMládě/4měsíc

Váží 6,5kg a měří přibližně 68cm. Pořád s sebou šije, takže je poměrně dost těžká záležitost, ho změřit  přesně.

Za sebou už pěkných pár "lekcí" plavání v bazénu a zatím se mu to dost líbí, vypadá to na dalšího vodního nadšence, takže mu Mládě občas říká Plaváčku:-)

Kojení versus umělé mléko je akutálně půl na půl. Sama bych to asi neutáhla a miniMládě je takhle spokojený. I když jsem přes všechny problémy na začátku říkala, že bych toho nejraději nechala a koupila hned Sunar(ano, přesně tohle mě za tu dobu napadlo tak tisíckrát), jsem teď ráda, že je to teď takhle.

Naučil se přetáčet na břicho, což znamená konec relativního klidu, protože jakmile je na břiše, chce dál, vzteká se, že to nejde, po chvilce i proto, že ještě nemá pořádně natrénováno jak se vrátit zpět na záda. Prekérní situace.
Jak ho na začátku měsíce hodně bavila hrazdička, tak teď už je mu úplně jedno, protože jakmile to nejde na záda, je to jednoduše nuda.

Má rád své dva bráchy a ještě jsem ho snad neviděla tak moc se usmívat, jak když jsou u něj oba na dece a hrají si s ním.

Zvládli jsme mé poslední tři dny školy, kde jsem musela být a zároveň bylo jasné, že miniMládě nemůžu opustit déle než na pár hodin. Mimochodem-můj nejčastější sen je, že si musím vzít děti do školy:-D

Budí se v noci jednou, někdy dvakrát, což celkem jde. Ale v těch největších vedrech to spaní nebylo nic moc a budil se často, takže se těším, až zase jednou prospí celou noc:-)

Mládě má prázdniny, takže poprvé zažívám obě děti celý den doma. Aktuálně vlastně tři děti, což je asi ta nejnáročnější práce, jakou jsem kdy měla(a to jsme na to dva!). I přes to, že mám všechny ráda, chvilkama mě trochu trápí pocit, že by mi klidně mohla prasknout hlava:-))

Stále mám kila navíc, což je v létě vidět mnohem lépe, ale...snažím se alespoň trochu, když to čas dovolí a ono to jednou zmizí(mám asi +5 kg a je na mě všechno hned vidět). Diety odmítám, takže to bude muset jít pomalu a pohybem. Prý mám tělu dát trochu odpočinek. No..uvidíme. Ale nějak se mi to vlastně nechce řešit. Ne v tom smyslu, že jsem rezignovala, ale prostě tomu tělu chci dát šanci, aby se srovnalo samo, chce to čas. Druhé těhotenství mu dalo zabrat velmi.

Užívám si, že nemusím řešit školu, ale jen a jen léto, koupání, děti, výlety...Zatím to jde:-)

Tentokrát i s bonusovou, sourozeneckou fotkou:-) Jednomu jsou 4 roky, druhému 4 měsíce. Mládě trval na tom, že taky potřebuje napsat číslo :-D


9 komentářů:

 1. Ahoj, bonusova fotka je super! :)) kluci vypadají moc spokojeně, diety neřešit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Báro, já je neřeším. To by byl krok úplně špatným směrem. Ono se to zase srovná:-)

   Vymazat
 2. Na fotkách vypadá Štěpán jako naprosto pohodový dítě vždycky... :)
  A jinak přeju hodně pohody a volných chvil na kafe ve tvé dvou/více-dětnosti ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Jojo, ve vedrech to spaní byl problém, ale teď jsme si zvykli spát při otevřeném okně a je to super, dnes se Vik vzbudil jen dvakrát, takže za mě luxus :) Mimochodem nevycházím z údivu, jaký je vlastně Viki proti jiným dětem i proti Bibině v tomhle věku kliďas - Bibi přesně vždycky položená okamžitě rotovala a pak řvala. Vikouš si natrénoval obracení přes obě strany a teď to skoro nedělá...

  Ad mléko, já vždycky tvrdila, že kombinace je nejlepší - můžeš užívat výhody obojího ;) (větší zaplácnutí UM vs. uklidnění u prsu a jeho "všudypřítomnost"). Já navíc s příkrmy UM mohla zase vypustit, prostě se nažďuchne jídlem a moje už mu pak stačí.

  Nespokojenost s postavou víš, že jsem řešila taky - a to jsem dost neřešící typ, po prvním těhotenstvím jsem to vypouštěla, ale to druhé tělu opravdu dalo zabrat a navíc mě to vždycky zasáhne, když se vidím v letním oblečení - obě jsme měly při tom prvním vlastně skoro celý první půlrok "na zimu", tak se to snášelo líp :) ale musím si opakovat, že ničeho nedosáhnu hned, i kdybych chtěla - pokud bych se teď pokusila omezit sladké a cvičit na úkor spánku, a že jindy s těmi dětmi opravdu prostor není, tak za pár dní padnu... a sama vím, že za čtvrt, za půl roku už to bude lepší a snad i nějaký ten prostor se najde. Ale je dost těžké se s tím spokojit, a to nejsem nijak zvlášť akční člověk, jen už mi to fakt samotné vadí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Quanti, já si právě dlouho říkala "vždyť po Kryštofovi to bylo všechno do léta v pohodě" ale nějak mi vůbec nedocházelo, že jsem měla mnohem víc času na to, abych se dala dohromady. A kila jsem už nějak přestala řešit, protože vím, že časem to prostě dolů půjde. Buď samo, nebo se budu snažit(a třeba na to budu mít i víc energie:-) Mohlo by to být lepší, ale taky samozřejmě horší...
   A kombinace mi taky vyhovuje nejvíc. Jsem zvědavá, co přijde s příkrmem :-)))

   Vymazat
 4. Děti vypadají krásně a spokojeně. Žádná kila na víc na fotkách nevidím. Já děti nemám a díky sedavému zaměstnání, nedostatku pohybu a partnerovi lenochovi (což trochu demotivuje) mám nahoře 10. Respekt k vám co vše zvládáte. Já předloni cvičila jako blázen a dolů nespadlo vůbec nic:-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Letos se také snažím nějak hýbat, ale ještě to není úplně ono...
   A stíhám to všechno jen tak tak:-)

   Vymazat
 5. Uááá, tak ta bonusovka je best:o)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)