čtvrtek 20. srpna 2015

miniMládě/5měsíc


Roste a sílí. A to doslova, protože má přesně 8 kilo! Přetáčení na břicho už je běžná záležitost, do dětské vaničky se nevejde a úsměvy rozdává na potkání:-)

Velká změna je, že jsem přestala kojit. Možná tomu přispěl stres, možná to tak být mělo, ale najednou už to nešlo. I přes několika denní snažení už jsme to společně nezvládli. Takže tedy jen a pouze umělé mléko. A že mu chutná je vidět právě na těch osmi kilech.

Máme za sebou spousty výletů, které zvládl na jedničku a dokonce i spaní ve stanu. Zvládl to absolutně skvěle, vůbec jsem nečekala, že to bude až tak dobré.

Máme poměrně stálý režim a snažím se ho držet, takže až na pár výkyvů spí v noci docela dobře. Vlastně to v poslední době bylo několikrát tak, že první vstal Mládě a tahal mě na snídani, zatímco miminko ještě spokojeně další dvě hodiny spalo:-))

Mládě ho naprosto zbožňuje, chodí ho jen tak pro radost obejmout, což mě vždycky moc potěší. Věta "Štěpiii, já Tě jdu obejmout" a k tomu pusa, to je něco, za co jsem hodně vděčná. Mají se rádi a asi to tak bude i dál. Už teď je z nich super dvojka.

Já zjišťuji, že moje tělo se po porodu stále ještě nedalo na 100% dohromady a že to ještě chvilku bude trvat. Ale říkám si, že to prostě stálo za to. A za to, že to jde pomalu se nestydím...

2 komentáře:

  1. Jani, jsi úžasná, jak to vše zvládáš! Drž se a všichni se opatrujte ;).

    OdpovědětVymazat
  2. Žádná žena by se neměla stydět za své tělo po porodu, vypadáš skvěle a jsi dobrá máma! miniMládě je velký fešák a trochu ti závidím, že Mládě přijmul miminko tak bezvadně. Snad to tak zvládneme taky...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)