úterý 27. října 2015

miniMládě/7měsíc


Proboha, fakt už? Protože mně to přijde(omluvte to děsný klišé, já si prostě nemůžu pomoct!), že je to chvilka co se narodil. Takže sedmý měsíc! Uf!
První a zásadní změna-konec klidných nocí. Asi jsem ještě nikdy nebyla takhle dlouhodobě a vlekle unavená, nevstávala jsem s tím, že jediné řešení je padnout do postele a spát(umřít!).
Zkusit se prý má všechno, takže tak činím.

MiniMládě si neví rady s tím, že se mu klubou zuby, je naštvanej i protivnej a pak nám to vynahradí úžasnýma chvilkama, které to všechno smažou. Třeba když se s Mládětem jen tak přitulí k sobě a Mládě mu vypráví. Nebo když se ke mě připlazí s úsměvem a zatahá mě za kalhoty. 
Snažíme se nastavit nějaký pravidelnější režim, hlavně co se usínání týče. Uvidíme jak moc to zabere, Mládě funguje prakticky dodnes tak, jako když byl miminko(až na pár výjimek).
Z nehybného miminka se stalo pohyblivé. Plazí se jako o život a začalo ho to velmi bavit. V poslední době k tomu přidal ještě velmi vtipné přískoky, jak se snaží dostat k hračkám co nejrychleji.

Už asi měsíc mám intenzivní pocit, že nic nestíhám tak, jak bych měla. Věci do školy píšu se zpožděním, nebo se připravuji ve vlaku, večer padám do postele bez ohledu na to, kolik kafí jsem večer vypila. Ale ještě se nějak držím. I muž se drží ze všech sil. Aktuálně mám pocit, že rozhodnutí mít dvě děti je těžká partnerská zkouška, kterou zatím procházím. Snad to tak bude i nadále:-)

A opravdu strašně, strašně moc mi to utíká. Všechno je rychlejší než poprvé!

3 komentáře:

 1. Jo jo, zkouška partnerství to určitě je! My si před porodem s mužem dali slib, že ať se bude dít, co se bude dít, do roka mladšího máme ban na rozvod :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super strategie :D Každopádně si říkám, že pokud tohle dáme, tak už asi všechno. Je to zápřah, ale stojí nám to za to :-) Ne, že by u nás probíhalo nějaké partnerské drama, spíš je to fakt o toleranci a taky o tom, že na sebe nemáme tolik času jako dřív..

   Vymazat
  2. Právě, je o hodně míň času na odpočinek, na společné aktivity... prostě je to zápřah. Stojí to za to, ale občas je to na krev :D

   Vymazat

Děkuji za milé komentáře;-)