úterý 22. prosince 2015

miniMládě/8&9 měsíc

Další důsledek poměrně náročného období. Nestihla jsem udělat měsíční rekapitulaci a miniMláděti je už krásných 9 měsíců! Takže tentokrát dva měsíce v jednom článku.

Během osmého měsíce se Mládě rozhodl, že jen plazit se, je nuda. Že je mnohem lepší klečet, nebo se chytit nábytku rovnou si stoupnout. Od té chvíle je ve fázi pokusů, pádů, občas i modřin(což je asi docela vidět). Většina pádů ovšem vypadá hůř, než skutečně jsou, takže žádný velký úraz se naštěstí nekonal(a doufám, že se ani konat nebude). Cení na nás dva zuby a zatím ještě úplně ty kousance nebolí(vím, že to přijde brzy:-)). Na kontrole jsme zjistili, že má 9,3 kg! Mimochodem preventnivní prohlídka poprvé s oběma klukama. Mládě 5 let, miniMládě 8 měsíců. Ano, byla to velká zábava. Zvlášť ukočírovat Mládě a jeho komediální sklony :-))
Devátý měsíc. Uf..Nejspíš druhé kolo zubů. To první bylo nic moc, takže pevně doufám, že tentokrát to bude o trochu klidnější. Začal napodobovat zvuky slov, které slyší kolem sebe. Co se ovšem opravdu naučil, je říkat máma, takže se můžu zbláznit pýchou a pořád se naparuju, jak mu to krásně jde :-))) Rád se usmívá a chlubí se tím, že je "dvojzubka" :-)
Co se jídla týče, tak absolutně nejvíc miluje boloňské špagety ze skleničky. Domácí jídla se můžou jít vycpat, špagety jsou absolutní jednička :-))
Na břiše nevydrží vůbec, přebalování je drama a celkově už by se nejraději někam vydal po svých!A já? Přiznám se, že nikdy, opravdu ještě snad nikdy, mi neutíkaly dny a hodiny tak jako za tyhle poslední dva měsíce. A vůbec nevím co se stalo, nebo proč to takhle je. Mládě vlastně ani nebyl nijak výrazně nemocný(doufám, že to vydrží), takže nevím, jak se to všechno stalo. Ale mám pocit, že jsem úplně vypadla z tempa a strašně špatně se mi vrací zpět. Takže si říkám, že ten Nový rok by mohl být zároveň i startovní i v tomhle směru. Ono to zase půjde. 

Velká změna je určitě v tom, že jsem se začala hýbat! Konečně pořádně! A vděčím za to švagrové, které mě k tomu vlastně přivedla a i když je to fakt nářez, tak cítím, jak mi to prospívá :-) 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za milé komentáře;-)