pátek 29. ledna 2016

miniMládě/10měsíc

Vůbec bych se nezlobila, kdyby ten další zub byl už konečně venku! Těch pár kol naší nové hry "nespí celá rodina" mě totiž fakt nepobavilo...Dost zásadně se to projevovalo na mém dalším fungování. Snažím se vydržet :-)

MiniMládě má za sebou své první Vánoce i svůj první svátek a Silvestr. Vzpomínala jsem, jak už jsem před rokem nemohla své těžké břicho unést, málem jsem přepadávala dopředu a těšila se na chvíli, až ten první svátek konečně oslavíme. Najednou mi přišlo neskutečný, že už.
Nevím, jestli to má od Mláděte, který mluví od rána do večera(soustavně už tak tři roky), ale rozšiřuje svou slovní zásobu mimo klasické "mama, tata". Sice to nejsou žádné extra výkony, ale stejně-vypráví.

Na preventivní kontrole mu bylo naváženo 10 kg a naměřeno 74 cm...uf :-)
Kde je to maličké miminko? Když jsem byla u Marketulle s klukama, přišlo mi, že jsou najednou tak strašně velcí proti mrňavému Daníkovi! 

Bohužel přišlo to, co jsem si myslela, že nás zdárně minulo. U Mláděte se začal projevovat sklon k žárlení, což se snažíme řešit. Je jasné, že to bude běh na dlouho trať, dokonce jsem uvažovala o samostatném postu později. Ale řešíme a i když to není žádná velká katastrofa, je to chvilkama velmi vyčerpávající. Jsme ovšem stateční rodiče a určitě to (nějak) zvládneme!:-)

Připravit se do školy, stihnout něco doma a věnovat se klukům je...no sakra těžký. Takže v tom mám aktuálně dost bordel, nevím ani kde mám penál(jsem si skoro téměř určitě jistá, že v hračkách!) a horkotěžko jsem dohledala alespoň pár základních podkladů. Chvilku jsem dokonce měla úplně nejčernější myšlenky, ale snad zažehnáno! A i když zimu a lyžování i sníh mám moc ráda, občas si zoufale povzdechnu, že bych už konečně zase léto. V létě je to s dětma vždycky o fous snazší. Minimálně v oblékání :-)


3 komentáře:

  1. Jani, tak to je asi nějaký období černých chvilek, včera jsem málem vzdala skvělou práci, ale pak jsem se znovu nadechla, popřemýšlela, promluvila si s V. a vzpomněla si na tvoje "když si já se dvěma dětma najdu chvilku dokonce i na sport, tak ty určitě zvládneš s jedním pracovat" a hned bylo líp ;)

    OdpovědětVymazat
  2. On už je taky tak velký... strašně to utíká

    OdpovědětVymazat
  3. Janino, jsi pořád neuvěřitelně akční a moc Ti držím palce. Malý je úžasný <333 vlastně oba :o)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)