úterý 2. února 2016

Moje úplně první kniha

Tedy když nepočítám sbírky pohádek, které jsem v druhé třídě vytvořila pro Marketulli :-)
Tahle kniha je úplně jiná. Není v ní žádný konkrétní příběh, ten si vymýšlíme sami. Nebo spíš Mládě pro kterého je tato kniha určena především. Je to totiž naše domácí kniha na procvičení grafomotoriky. Zabrala mi den a půl, spotřebovala jsem na ní několik různých druhů papírů a Mládě baví. Jezdí prstem po vyznačených trasách a vymýšlí si k tomu příběhy. 
Takže cestujeme po mostě, nebo máme před sebou těžký výšlap na hory, kroužíme kolem dokola, chytáme šneky a procvičování jde tak nějak samo. 

Celou knihu jsem se rozhodla vytvořit především proto, že Mládě má co se grafomotoriky týče, mírný problém. Není to nic tragického, ani špatného, ale cítím, že teď se musíme snažit. Společně! A já budu dělat všechno, abych mu nenásilnou formou pomohla a trochu ho povzbudila. Doufám, že se nám to takhle bude dařit. Zatím to totiž vypadá nadějně! Hledala jsem všechna možná cvičení a na pinterestu v závěru narazila na podobnou, jen místo lepenkových a smirkových papírů bylo použito několik druhů látek. Na látky jsem si netroufla, ale i tak to vypadá, že svůj účel plní. 


A tady je listování naší knihou


13 komentářů:

 1. Krásná práce, Jani! Jsi šikovná.

  OdpovědětVymazat
 2. Krása!!! To půjde snažení jedna báseň :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Super, mimochodem Tvojí první knihu pohádek mám pořád uloženou :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nekecej, tak to se musím podívat. Už si to pamatuju fakt jen velice matně :D

   Vymazat
 4. Si šikovná, Jani, dobrý nápad.

  OdpovědětVymazat
 5. Asi bych se chtěla opičit, děkuji za inspiraci, kde jste sehnala tu knihu, blok, v klasickém papírnictví jsem nic takového nenašla, nebo to má nějaký speciální název? Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kniha je původně fotoalbum a koupila jsem ho tady http://www.davona.cz/album-bez-kapes-a5-klasika/d-84461/ a docela dobře funguje :-)

   Vymazat
 6. To je skvělý nápad <333 Mládě to jistě ocení a držím pěsti, aby mu to pomohlo :o)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)