čtvrtek 31. března 2016

MiniMládě/12měsíc

A je to! Definitivně mi došlo, že doma nemám žádné malé miminko, ale velkého, šikovného kluka.
Je mnohem náročnější a mnohem víc fixovaný na rodičovskou přítomnost. Hlídá si, abych nebyla pryč příliš dlouho, aby měl u sebe mámu nebo tátu, ideálně všechny dohromady.
Rád se směje a směje se i nahlas. Nejvíc Mláděti, který mu na "podiu" předvádí své nové kousky. MiniMládě je tak jeho prvním a nadšeným divákem.
Zatím se neodhodlal k prvnímu samostatnému kroku, ale čekáme to každou chvilku. Nejraději se pohybuje po čtyřech a zvládá to neuvěřitelnou rychlostí-jsem zvědavá co bude, až začne sám chodit:-)
Velmi ho začalo bavit "kreslit" si voskovama. Odkoukal to od bráchy a zkouší to sám(dmu se samozřejmě pýchou, protože jestli jsem si někdy něco vysnila tak to, jak si kreslím se svýma dětma a jak je to baví. Mládě si nachází cestu až v poslední době, ale MiniMládě už nyní, takže hurá!
Jsem neskutečně ráda, že začalo jaro, nemrzne a já ani MiniMládě nemusíme šílet z dvaceti vrstev. Teď to konečně vypukne(v kombinaci s blížícím se chozením jsem na to všechno dost zvědavá).
Máme za sebou oslavu o které jsem psala TADY a které se moc povedla.
Kluci si spolu celkově mnohem víc a mnohem lépe hrají, z toho mám obrovskou radost. Zatím to vypadá, že jsme žárlení zažehnali. Snad...doufám!!
Někdy mi ovšem připadají jako medvědi od Kolína. Třeba když si včera hráli na to, že ten větší kácí stromy a ten menší je pradlenka co mu pere ponožky. Vůbec netuším, kde na to přišli, tedy spíš kde na to ten větší přišel :-))
Po prvních narozeninách jsem měla trochu krizi. Nebylo mi líto, že vyrostl tak rychle, naopak mám z toho radost. Ale došlo mi, že jsme celý ten rok věnovali opravdu čistě jen dětem. 365 dnů jsme nebyli sami venku. Každý sám jsme byli častokrát-to problém není, ale dát si rande? S jedním to ještě jde, ale když jsou dvě, je to prostě trochu náročnější. A přesně ve stejný okamžik(asi to na mě bylo poznat), přišel můj muž s tím, že druhý den jdeme na večeři. Měli jsme výročí. Spolu, jen my dva. Vážně úplně sami!
Bylo to tak osvěžující a tak uklidňující, že z toho budu čerpat ještě hezkých pár dnů. Kdyby nebylo švagrové, tak to nikdy nedopadne, za což jí stokrát díky, protože opustit večer dvě děti, aby šla pohlídat jiné dvě děti-to jen tak někdo nedá :-)4 komentáře:

  1. On tak vyrostl a celé to tak uteklo <33

    OdpovědětVymazat
  2. medvědi od Kolína:D chlapeček je opravdu nádherný a má úchvatné oči:)

    OdpovědětVymazat
  3. Co mi opravdu přijde vtipné je, jak je vidět že to jde s každým měsícem o fous hůř:-D minimládě je krásný kluk<3

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)