neděle 17. dubna 2016

dárky pro MiniMládě/Sensory blocks

MiniMláděti se k prvním narozeninám sešla zajímavá, pestrá a hlavně opravdu krásná sbírka dárků. A já jsem se rozhodla, že o každém něco napíšu. Vlastně takový malý seriál s různými tipy, protože tipů na zajímavé dárky pro děti není nikdy dost.  A začneme rovnou u toho našeho překvapení.
Měla jsem ho vymyšlené docela dlouho dopředu. A hodně jsem se na něj těšila! Zpětně si říkám, že jsem tyhle krásné Sensory blocks měla pořídit pro oba kluky už dávno!


Jedná se o sadu šestnácti kostek, která ukrývá čtyři různé barvy, tvary a náplně.  Třpytky ve vodě, písek, který se různě pomalu přesívá, chrastící korálky a barevné plexisklo, které lze překrývat přes sebe a učit se tak "míchat" nové barvy.Baví je oba. Každého trochu jinak, ale baví opravdu moc. Odnesla jsem většinu hraček z obýváku-ani jeden si nevšiml. Takže teď stavíme barevné hrady, opevnění, domy, věže, garáže. Mládě si často hraje, že je pod vodou a MiniMládě ho ještě raději napodobuje. Co dělá starší brácha, to je totiž vždycky nejzásadnější a je třeba to ihned zkoušet také. Krom toho se snaží sám skládat kostičky na sebe a většinu času naprosto ukázkově spolupracují(a i když se mají rádi, tak taková spolupráce, to je vážně co říct!)


Už uvažuji o nějakém doplnění sady! Dokonalá pomůcka pro rozvoj motoriky, učení se barev, vnímání různých zvuků, které kostky díky různým náplním vydávají.
Koupili jsme je TADY a i když jsou pro děti od 18 měsíců, u nás fungují bez problému od 12 měsíců perfektně.Mimochodem, někdy večer, když děti usnou...hádejte kdo si staví?:-))

2 komentáře:

  1. Kostky jsou nejlepší, už po nic také pokukuji. Ze všech variant se mi ale tyhle co máte líbí asi zatím nejvíc. A kluci si s nimi úžasně vyhrají:o)

    OdpovědětVymazat
  2. oba dva vypadají nadšeně z kostek:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)