úterý 5. dubna 2016

Hurá, Raketa!

Je  už přečtená alespoň dvacetkrát od první do úplně poslední stránky. Ale pořád Mládě baví a pokaždé si v ní najde něco nového. Podobně pečlivě prohlédnutých a pročtených máme všech šest čísel. To poslední je navíc o mláďatech, což je úplně přesně naše téma. 
Líbí se nám hodně, Mláděti i přes to, že neumí číst a ke komiksovým obrázkům rád vymýšlí vlastní příběhy. Když přijde úplně nové číslo většinou si ho čteme a prohlížíme společně před spaním. Jeden z našich nejoblíbenějších rituálů vůbec.

-----------

Pokud vás Raketa baví stejně jako nás, určitě přijďte na dětském festivalu mini, který se koná od středy 6.4 do neděle 10.4 -Vila Pellé, protože i tenhle skvělý dětský časopis tu má své místo. 
Navíc mám pro vás níže -mini rozhovor- s Johanou Švejdíkovou, jednou ze dvou šéfredaktorek tohoto časopisu.

Raketě přejeme ještě spousty, spousty podařených čísel a ať se jí daří!:-)

Kdo stojí za časopisem Raketa? Jak vznikl nápad připravovat časopis pro děti chytrých rodičů?
Časopis Raketa vznikl rychle a spontánně. Na podzim roku 2014 přišel Joachim Dvořák z nakladatelství Labyrint s nápadem udělat časopis pro děti a první číslo chtěl mít hotové už na začátku prosince. Napadlo ho spojit nás – dlouholeté kamarádky Johanu Švejdíkovou a Radanu Litošovou, abychom se projektu ujaly. Shodou okolností jsme obě Joachimovi krátce předtím poslaly nezávisle na sobě každá svou ukázku tvorby pro děti; Johana svůj komiks a Radana ukázku pohádky, kterou napsala pro své děti. Johana navíc už předtím vytvořila sešit s kreslenými úkoly pro děti, který navrhla. A tak má Raketa dvě šéfredaktorky. 

Pro jak velké děti je Raketa určena?
RAKETA je časopis pro děti zhruba 5-10 let staré, ale hravost není věkově omezena, tedy máme i mladší a starší odběratele. Na 48 stránkách najdete příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, vaření, básničky i různé zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Unikátní je v tom, že neobsahuje žádnou reklamu. Celý obsah je věnovaný dětem. Veliký důraz klademe na vizuální stránku, spolupracujeme s nadanými a originálními autory a výtvarníky, přípravě Rakety věnujeme hodně času k nastudování jednotlivých témat i k přípravě příspěvků a grafickému zpracování.

Na koho a na co se můžeme těšit na festivalu mini v rámci vašeho workshopu?
Festivalu se zúčastní obě šéfredaktorky Raketa Johana Švejdíková a Radana Litošová a společně připraví workshop k poslednímu číslu Rakety na téma mláďata. V pátek 8.4. od 17 h si děti budou moci vyrobit mj. klokana s mládětem v kapse na břiše a jiná zvířátka. V sobotu 9. 4. od 15 h bychom rádi doporučili workshop Radky Dráčkové, se kterou také chystáme spolupráci pro Raketu. Ke své knize Zanzibar jako vyšitý nachystala workshop Rybičky ze Zanzibaru – výroba rybiček z lichých ponožek, které si děti donesou s sebou.


4 komentáře:

  1. Pořád o ní uvažujem a dneska vidím, že musíme. opět díky za článek i dobrý tip.

    OdpovědětVymazat
  2. Potvrzuji, že jarní číslo je velice podařené. Všechna čest šéfredaktorkám:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)