pondělí 13. června 2016

když se sejdou kreativní mámy s dětmi

Kdo mě zná, nebo čte delší dobu určitě ví, že se s dětmi snažím kreslit, tvořit a vůbec, že je vedu k těmto činnostem docela aktivně. Mládě s tím má problém, k tomu aby si vzal pastelku jsem ho musela ještě před časem dost přemlouvat. Někdo mu ve školce řekl, že jeho obrázek je čmáranice a on byl naprosto demotivovaný, prostě nechtěl.
MiniMládě si kreslí snad od narození. Kdyby mohl, tak s pastelkama i usíná. Máme počmáranou podlahu, židle, zdi, stůl...Opět se potvrzuje, že ač bráchové, některé věci mají každý jinak.

Když nás ze Stabilo pozvali, abychom se seznámili s jejich novinkami, tak bylo jasné že musíme!
Mládě odjel na školku v přírodě, ale MiniMládě si to užil za něj na jedničku. A já jsem si jako jednodětný rodič stihla dát i Aperol, popovídat si s ostatními a užít si pohodové odpoledne v milé společnosti.


Easy colours jsou (jako téměř všechny výrobky) ergonomicky tvarované pro praváky a leváky, což je mi hodně sympatické. Tyhle pastelky jsou pro předškoláky, což se nás tentokrát zrovna netýkalo, ale i tak se mi tahle řada moc líbí. Navíc to, že jsou trojhranné a ještě mají speciální prohlubně, zajišťuje správné držení pastelky. Když se podíváte pozorněji, tak konce pastelek jsou buď žluté(pro leváky) nebo červené(pro praváky).


Jako doma...pokreslený byl Atom, já, MiniMládě a dokonce i okno...Když něco vyzkoušet, tak na vlastní kůži. Takhle vypadal MiniMládě po používání tužky Woody. Jsou to vlastně tři v jednom. Pastelka, vodovka a voskovka. Protože je hodně silná, držela se mu úplně nejlíp. Kreslit se s ní dá i na sklo, plast i kov.
A z obličeje to šlo dolů nečekaně dobře.

Blížila se bouřka, děti si kreslily, klídek a já jsem si užívala svůj soukromý aperol dýchánek. Bylo to moc fajn, užili jsme si to i s MiniMládětem, až jsem měla trochu pochybnosti, jak se toho zhostí. Dal to skvěle!

5 komentářů:

 1. ty trojboký pastelky vypadají dobře :) také by se mi takový dýchánek líbil a mým dětem ještě více :-D

  OdpovědětVymazat
 2. nádherné. a navíc ti to opět moc sluší :o) muselo to být super

  OdpovědětVymazat
 3. Krása! Mrzí mě, že jsme byli pryč a nemohli jsme se zúčastnit, asi by se zmalovali navzájem :D ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Super! A moc, vážně moc Ti to slušelo :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jak je tam maličkatý:) Moc ti to Janino slušelo a gratuluji ke kreativnímu synkovi:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)