středa 1. června 2016

Sedm věcí, bez kterých nemůžu být

Není to tak dlouho, co jsem sama sobě položila otázku "co já bych bez toho kofeinu dělala?" a pak mi došlo, že si to říkám u mnohem více věcí, nejen u kafe. Asi jsem trochu zpohodlněla a už se nespokojím s úplně vším. Ráda si jedu ve svých zvycích a oblíbených věcech. A přináším vám sedm nezbytností, bez kterých si neumím představit fungovat. Ono by to samozřejmě šlo, ale....nebylo by to vůbec ono. Tady jsou.


1)Weleda. Značka na kterou nedám dopustit a kterou mám dlouhodobě v oblibě. Rakytníkový sprchový krém mě dokáže dokonale povzbudit po ránu, když vím, že mě čeká náročný den(jo vlastně, který můj den není náročný? Aneb vítejte v životě studující mámy na mateřské), nebo po sportu, když potřebuji uvolnění.
Na tuhle vůni jsem si musela chvilku zvykat, nebyla to láska na první nádech, ale postupně jsem k němu našla cestu a mám ho moc ráda. Líbí se mi, že bsahuje  čisté přírodní suroviny a je nositelem certifikátu NATRUE-nebo- li True Friends of Natural and Organic Cosmetics. Svým logem garantuje vysokou kvalitu přírodních kosmetických produktů. Zaručuje splnění nejvyšších standardů, neboť produkty s tímto certifikátem musí být nejméně ze 75% přírodní.


2)Maternea. Protože nikdo není dokonalý. Na svou původní váhu se nenápadně dostávám až nyní a je to sotva pár měsíců, co jsem přestala nosit těhotenské oblečení! Vůbec to moje tělo je samozřejmě po porodech docela dost jiné. První jsem zvládla dokonale, po půl roce jsem byla na své váze a cítila jsem se tehdy vážně skvěle. Po druhém porodu je to těžší, stojí to hodně úsilí a potu. Čekala jsem to(i když určitě ne v takové míře), ale i tak se s tím nechci úplně smířit a už vůbec nehodlám rezignovat. Jako malé pomocníky mám tyhle dva krémy. Ten první je Zpevňující tělový krém s bambuckým máslem. Skvěle hydratuje a zjemňuje pokožku, stimuluje její regeneraci, zlepšuje její zhoršenou strukturu a upravuje krevní oběh. Kombinovaný účinek přísad napomáhá k měkké, hladké, pevné kůži a redukuje známky celulitidy.
Druhý je Krém na zpevnění poprsí. Pomáhá pokožce zvýšit její elasticitu, chrání ji před ochabnutím, vyživují a hydratují. Aktuálně jsem ve fází testování těchto přípravků. Brzy ale určitě čekejte na toto téma samostatný článek.


3)Keep Cup. Kdo mě čte už delší čas, tak ví. Must have! Bez kafe bych byla úplně marná a protože když kafe, tak i na cestách ze super hrnečku, mám právě tenhle svůj oblíbený, nejmilejší. A taky mám pak lepší pocit, že neplýtvám tolik kelímků na jedno použití. Někdy jsem četla, že tyhle kelímky jsou ošetřeny nějakou speciální vrstvou, díky které se pak už nedají recyklovat. Na světě se jich ročně spotřebuje 500 miliard, šílené číslo.


4)Kindle. Nikdy netuším a ani neodhadnu předem, kdy děti usnou a já budu moct otevřít knihu. Díky tomu, že mám Kindle si můžu číst přesně to, na co mám náladu a často i když je to úplně nečekaně. Taky mi už kolikrát zkrátil dlouhé prodlevy během cestování vlakem(naposledy když jsem  zůstala trčet ve vlaku o hodinu a kus déle, než je běžné a bez čtení bych byla dost možná velmi nepříjemná). 
Hodně mi chybí usínání u knihy, což si vynahrazuju občas takhle. Sečteno, podtrženo-bez Kindlu bych aktuálně téměř vůbec nic nepřečetla. Učebnice se nepočítají!


5)Diář. Jasně, samozřejmost. Pořád jsem si nezvykla na kalendář v telefonu. Mám Teribear, vydaný pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem. Každé Vánoce si ho přeji od Ježíška a on mi mé přání pravidelně plní. A ještě tím podpoříme velmi dobrou věc a nadaci, které fandím.
Bez něj bych byla občas úplně v háji. V poslední době je to tak, že co si nezapíšu, tak se mi vybaví třeba až za půl roku...


6)Bobble lahev. S pitím vody mám(bohužel)celoživotní problém. A nevím, jestli se to někdy skutečně naučím i když se snažím. Často sklouznu zpět ke sladkým limonádám. Abych opravdu pila vodu, mám Bobble lahev. Upřímně řečeno ani ne tak proto, že bych toužila po filtrační lahvi, ale líbila se mi, což je v tomhle případě snad jediná motivace k pití. Právě organický tvar bubliny se stal inspirací pro současného designéra a umělce Karima Rashida, který lahev navrhl. Kompaktní recyklovatelná láhev na vodu, která neobsahuje BPA. Tělo lahve je měkké, pružné, zajišťující snadné stisknutí a užívání.


7)Magnesium 400mg+vitamin C. Nezbytnost(skoro jako káva!). Moje tělo dostalo s druhým těhotenstvím zabrat opravdu strašně moc. Sama jsem z toho byla překvapená, že až takhle. Stále řeším problém s otoky nohou a bolestí nohou, samozřejmě jsem mnohem víc unavená a někdy toho všeho mám nad hlavu. Takže mám tenhle horčík v sáčcích. Tenhle konkrétní od MaxiVita obsahuje vyšší dávku hořčíku, který přispívá ke snížení míry vyčerpání, normální činnosti svalů atd. Vitamin C je potřebný pro tvorbu kolagenu, který působí podpůrně ve tkáních lidského těla – svalech, šlachách, chrupavkách a kůži. Významně se podílí na funkci imunitního systému. Vitaminy skupiny B přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem, normálnímu energetickému metabolizmu a k normální činnosti srdce. Takže nejsem moc unavená a nemám pocit, že večer moje nohy už prostě nevydrží. 6 komentářů:

 1. Jani, díky za tipy. Bez čtečky jsem úplně marná. já místo diáře zae nosím blok, protože furt něco čmárám. Hezký den! Petra z hájenky

  OdpovědětVymazat
 2. Super tipy! Tělo po porodech je určitě vždycky jiné, ale ty vypadáš pořád stejně skvěle <3

  OdpovědětVymazat
 3. Přiznáváš své nedokonalosti a to je mi velmi, velmi sympatické. I tak ovšem vypadáš stále skvěle <3 Vůbec bych si netroufla odhadnout dvě krásné děti :) A Keepcupy zbožňuji!:)

  OdpovědětVymazat
 4. Já bych možná doporučila jiné magnézium, v tomhle je podle toho, co jsem se dočetla v eshopu, hořčík ve formě oxidu hořečnatého - nejlevnější forma, co nemá zdaleka nejlepší vstřebatelnost.

  OdpovědětVymazat
 5. Někdo už zůstane v těhotenských kalhotách napořád i takové znám případy :D No stress, bude to brzy v pořádku :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)